Навантаження на КПВВ зростає. Потрібно створювати додаткові, — активісти

Навантаження на контрольні пункти в’їзду-виїзду постійно зростає. Такого висновку дійшли у «Фундації.101», спираючись на дані Держприкордонслужби. Вихід бачать у створенні нових КПВВ

Про це йдеться на сайті організації. 

В рамках реалізації проекту «Прифронтова інспекція», представники громадської організації створили інфографіки щодо динаміки переміщення людей через контрольні пункти в’їзду-виїзду на територію підконтрольну бойовикам і навпаки, на територію, що контролюється українською армією.

Ближче до другого півріччя навантаження на КПВВ «Новотроїцьке» суттєво зросло. Якщо з січня по травень середня кількість людей, які перетинають контрольний пункт в кожному з напрямків, становила від 18 до 30 тисяч, то з червня ця кількість збільшилась — стала приблизно від 43 до 100 тисяч на місяць. Піки навантаження припадають на жовтень та листопад 2015 року.

інфографіка

Інфографіка по КПВВ «Новотроїцьке»Зображення: foundation101.org

Аналогічна ситауція на КПВВ «Зайцеве». З січня по травень середня кількість людей, які перетинають цей контрольний пункт, становила від 10 до 30 тисяч на місяць. З червня спостерігається значне збільшення — від 50 до 100 тис. людей в кожному з напрямків із піками навантаження на липень та листопад цього року.

інфографіка

Інфографіка по КПВВ «Зайцеве»Зображення: foundation101.org

Активісти дійшли висновку, що навантаження на кожен контрольний пункт невпинно зростає, попри розширення пропускної спроможності (наприклад, реконструкція КПВВ «Зайцеве» в серпні та КПВВ «Новотроїцьке» в жовтні). Вихід з ситуації вони бачасть у створенні додаткових КПВВ, або ж у збільшенні ефективності роботи логістичних центрів, що збудовані в так званій «сірій» зоні між блокпостами першого та другого рубежів.

Також інфографіка наочно показує, що більше людей прямує на тимчасово непідконтрольну територію, ніж виїздить з неї.

Так, якщо в середньому за рік кількість людей, що перетинала лінію розмежування в один та в інший бік протягом одного місяця була приблизно однаковою (середня різниця від 1 до 4 тис.), то в липні-вересні спостерігається суттєве зростання кількості людей, що повертаються на тимчасово непідконтрольну територію: в липні — на 15 тис., в серпні — на 31 тис., у вересні – на 35 тис. В той час як в жовтні «баланс» між кількістю людей, що подорожують в обидва боки відновився, в листопаді кількість людей, що повертаються на тимчасово непідконтрольну територію знову збільшилась – на 28 тисяч людей більше в’їхало на тимчасово непідконтрольні території, ніж виїхало звідти.

В цілому, протягом зазначеного періоду, через КПВВ «Новотроїцьке» на тимчасово непідкнтрольну Україні територію виїхало 545,3 тис. людей, а повернулось на контрольовану — 469,2 тис. В той же час через КПВВ «Зайцеве» на непідконтрольну територію виїхало 492,9 тис. людей, а повернулось — 450,1 тис.

Така тенденція може бути пов’язана з відносним затишшям бойових дій, зазначають автори інфографіки. Попри те, що інколи обстріли ще відбуваються, деякі вимушені переселенці ризикують повертатись в свої домівки. Загалом, лише в Донецькій області, за даними військово-цивільної адміністарції, зареєстровано 640 тис. вимушено переселених осіб.

Слухати новину Слухати новину

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *