(ВІДЕО)Віктор Назаренко:«Попри всі складнощі, Держприкордонслужба виконала завдання, визначені керівництвом держави та народом України»

Сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція Голови Державної прикордонної служби України генерал-полковника Віктора Назаренка.

Очільник прикордонного відомства поінформував про основні результати діяльності Державної прикордонної служби України у 2015 році.

Він зазначив, що, попри всі складнощі, Державна прикордонна служба виконала завдання, які були визначені їй керівництвом держави та народом України. Цього року служба здійснювала охорону державного кордону та виключної (морської) економічної зони, забезпечувала пропуск встановленим порядком осіб і транспорту на державному кордоні, адміністративній межі з окупованим Кримом та на лінії зіткнення, а також активно протидіяла транскордонній злочинності.  

За ініціативою та участю відомства проведено 5 міжнародних прикордонних операцій. В порівнянні з минулим роком удвічі зросла кількість припинених правопорушень з прикордонних питань.

При спробі порушення державного кордон затримано понад 1 тис. 780 мігрантів (майже в 2 рази більше ніж торік). В пунктах пропуску не пропущено в Україну ще 13,5 тис. потенційних нелегалів (збільшення в 1,5 рази). Майже у 3 рази більше вилучено боєприпасів (173 тис. шт.), у 6 разів – вибухових речовин (187 кг), а також вилучено 973 од. зброї. Затримано товарів, попередня оцінка яких склала близько 800 млн. грн. (збільшення більш як у 2 рази).

Забезпечено ритмічність та безперебійність роботи пунктів пропуску та контрольних пунктів в’їзду-виїзду. За рік через кордон, лінію зіткнення в районі АТО та адмінмежу з Кримом пропущено 79 млн. осіб та майже 20 млн. транспортних засобів. Потоки зросли на 7 та 8 відсотків відповідно.

При цьому під час контролю було виявлено 645 підроблених паспортів (майже удвічі більше). Ще 560 осіб затримано без документів (збільшення у 3 рази). Виконано 10 тис. 700 доручень правоохоронних органів. Затримано понад 100 осіб, які перебували у розшуку (зростання в 2 рази).  

У цьому році було зафіксовано 125 порушень повітряного простору (минулого року лише 15). Більшість пов’язана із переміщенням сигарет та мали місце спроби переправлення нелегалів. З метою протидії були поєднані зусилля взаємодіючих органів України та суміжної сторони. Як результат, у Закарпатській і Львівській областях виявлено 55 несанкціонованих місць базування та злітних смуг, затримано 9 літальних апаратів, до ЄРДР внесено 18 повідомлень.

Прикордонники продовжували виконувати значний обсяг контрольних, режимних та оперативно-бойових завдань в районі проведення АТО. Спільно з СБУ створено автоматизовану систему електронних дозволів, яка забезпечує пропускний режим через лінію зіткнення. У базі даних понад 280 тис. осіб.

З військовими цивільними адміністраціями введено в дію 5 оновлених КПВВ. Всі вони обладнані в інженерному плані та оснащені надійним зв’язком і відео спостереженням. Загалом через КПВВ пропущено майже 3,5 млн. осіб та 1 млн. 200 тис. транспортних засобів, затримано 717 правопорушників, вилучено 62 од. зброї та 130 тис. боєприпасів, припинено 1 тис. 700 спроб незаконного переміщення товарів.

Опрацьовано і вже розпочато реалізацію Плану інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону. У цьому році на його реалізацію з бюджету було виділено 400 млн. грн. Всі кошти практично освоєні. Основні роботи в цьому році проводились в межах Чернігівської та Харківської областей.

Загалом облаштовано 230 км протитанкових ровів, 115 км рокадних доріг, 72 км металевого паркану, встановлено 32 спостережні вежі. Для посилення охорони кордону на загрозливих напрямках придбано два мобільних бойових модулі «Тритон». Тривають роботи з виготовлення ще двох таких модулів.

На інших ділянках в рамках відомчого плану також проведено значний обсяг інженерно-технічних робіт.

У відомстві активно ведеться системна боротьба з корупцією та службовими зловживаннями. Підрозділами внутрішньої та власної безпеки ініційовано понад 2 тис. службових розслідувань та перевірок. За їх результатами 3,5 тис. осіб притягнуто до дисциплінарної та адміністративної відповідальності, відносно 123 прикордонників відкрито кримінальні провадження, 43  військовослужбовці звільнено за негативними статтями. У 2015 році за хабарництво порушено 41 кримінальне провадження стосовно 47 військовослужбовців ДПСУ, у т.ч. 14 офіцерів, 11 військовослужбовців притягнуті до кримінальної та 6 до адміністративної відповідальності і звільнені з військової служби. Позитивним є те, що зростає кількість відмов від запропонованих грошей. Всього зафіксовано 275 таких фактів.

З бюджету було виділено 60 млн. грн. на забезпечення прикордонників житлом. За ці кошти готове житло не купувалося, а відновилося будівництво раніше заморожених об’єктів. У такий спосіб вдалося здати 378 квартир та 146 кімнат. Після 9-річної перерви у Харкові завершено будівництво 2 будинків – на 40 та 24 квартири. Був введений будинок в Одесі, де про квартири не згадували 6 років. Виділене нове житло у Чопі, Бортничах, Борисполі, а також у 9 реконструйованих підрозділах кордону. Розпочато будівництво будинку в Хмельницькому, на стадії завершення будинок в Житомирі.

Незабаром розпочнеться будівництво трьох будинків у Києві. Першу чергу здати плануємо на початку 2017 року. Загалом військовослужбовці столичного гарнізону отримають майже 400 квартир.

Наприкінці прес-конференції Віктор Назаренко зазначив, що прикордонному відомству не соромно за зроблене і продовжує з оптимізмом дивитися в майбутнє. 

«Впевнений, що, виконуючи завдання Президента, Уряду та за підтримки народу України, ми і в наступному році з честю виконаємо усе заплановане», – наголосив Голова Державної прикордонної служби України. 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *