Президент передав прикордонникам Донецького прикордонного загону нове обладнання, техніку та озброєння
Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Донецької області оглянув спостережну вишку та взяв участь у запуску системи раннього виявлення, попередження та ідентифікації цілей «AEROS», яка розміщена в Маріуполі, передав прикордонникам легкоброньований катер UMC-1000, 16 одиниць броньованих автомобілів марки «ХАМЕР» та нове озброєння.

Глава держави передав відповідні сертифікати на техніку та обладнання командирам підрозділів

«На свято не прийнято з’являтися з порожніми руками.  Тому і зараз моряки-прикордонники отримали модернізований швидкісний патрульний броньований катер українського виробництва», – сказав сказав Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що ведеться робота по створенню комплексної системи охорони морських кордонів нашої держави та її морської економічної зони. 

«Прикладом того, як просуваємося у розв’язанні цієї задачі, є оновлений пост технічного спостереження «Маріуполь». Він оснащений новітньою системою раннього виявлення, попередження та ідентифікації цілей.  Знаходимо будь-яку повітряну, надводну ціль. Треба і пловця знайдемо», – підкреслив Президент.

За його словами, система  «АЕРОС» – це спільна українсько-американська розробка, що виготовлена на одному із підприємств «Укроборонпрому». За рахунок допомоги, інвестицій наших американських партнерів ця система суттєво підвищує ефективність реагування, додав Президент.

«Два з половиною роки тому ми були абсолютно сліпі і не мали жодної інформації. Сьогодні звідси на відстані до 50 км у кожен бік ми точно контролюємо безпеку наших кордонів», – підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що ця система раннього виявлення цілей унікальна тим, що «бачить» одразу повітря, воду, землю, здатна одночасно вести та визначати поведінку до двохсот цілей.

«У подальшому планується виробити та встановити ще п’ять таких комплексів. Вони будуть інтегровані до єдиної державної інформсистеми виявлення та аналізу надводної і повітряної обстановки в акваторії Чорного й Азовського морів та в басейнах Дніпра і Дунаю», – повідомив Президент.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *