Окупанти Криму хочуть скасувати українські права власності на нерухомість

Окупаційна влада Криму пропонує припинити права власності на ділянки і нерухомість, оформлені в Україні.

Мова йде про тих приватні володіння, документи на які, на думку чиновників, не відповідають вимогам російського законодавства, цитує НВ російське видання Коммерсантъ.

Відзначається, що видані державними органами України документи, що підтверджують право власності на дільниці в Криму, включаючи Севастополь, або право користування, можуть бути визнані недійсними. Такі поправки в федеральний конституційний закон Про прийняття в РФ Республіки Крим … пропонує внести окупаційна влада Криму.

Так званий “голова Криму”, Сергій Аксьонов у своєму листі інформує віце-прем’єра РФ Дмитра Козака, що досі у регіональних чиновників немає формальних можливостей вилучати нерухомість і ділянки, якщо їх юридичний статус суперечить російському законодавству.

Одночасно Аксьонов запропонував віце-прем’єру ініціювати внесення до Держдуми окремого закону, який регулював би процес припинення прав на дільниці в Криму і Севастополі. У проекті закону зазначається, що до 1 січня 2021 року права на дільниці і розташовану на ній нерухомість можуть припинятися, якщо земля знаходиться на території загального користування (парки, пляжі, об’єкти культурної спадщини, заповідники тощо), використовується не за цільовим призначенням.

Один з чиновників Криму повідомив виданню, що підготувати поправки доручили “владі регіону” в квітні цього року. За його підрахунками, загальна вартість ділянок, що підпадають під потенційне вилучення, становить $1,3-1,5 млрд. У іншого співрозмовника видання з числа федеральних чиновників схожі дані – $0,95-1,2 млрд.

Крім того, наголошується, що є землі, які були видані українськими держорганами в обхід законів України.

“Наприклад, посеред Лівадійського парку або в заповіднику може бути ділянку з будинком, і у власників є документи українських органів влади, які були видані в обхід українських законів”,- повідомила так звана “голова комітету Держради Криму з майнових та земельних відносин” Євгенія Добриня.

При цьому газета цитує кримського юриста, який вважає, що таке рішення може призвести до соціальної напруженості в регіоні.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *