У Маріуполі під час міжнародного круглого столу обговорили актуальні питання

Збройний конфлікт, який зараз відбувається на Сході держави, дуже гостро торкнувся громад Донецької, Луганської областей та всієї України. За цей час чимало вищих навчальних закладів були вимушено переміщені до інших міст та регіонів. Одним із таких вишів-переселенців є Донецький юридичний інститут, який відповідно до наказу МВС України здійснює свою освітньо-наукову місію у м. Кривому Розі Дніпропетровської області та активно відновлює свою діяльність на рідній Донеччині. Зараз відповідно до вимог ухваленої у листопаді 2016 року «Концепції реформування освіти в Міністерстві внутрішніх справ України», колективом Донецького юридичного інституту вживаються системні заходи з релокації діяльності навчального закладу у м. Маріуполь.

Одним із методів реалізації концепції є проведення Донецьким юридичним інститутом низки важливих науково-практичних заходів, спрямованих на обговорення актуальних питань забезпечення прав і свобод людини, поліпшення службової діяльності правоохоронних органів. У цьому напрямі залучення державних та громадських діячів, вчених та практиків визнається найефективнішим засобом розв’язання існуючих питань життєдіяльності нашого суспільства.

Так, 18 травня о 10 годині у м. Маріуполь в готельному комплексі «Посейдон» за підтримки Фонду Ганса Зайделя (Німеччина) та Головного управління Національної поліції в Донецькій області відбувся міжнародний круглий стіл «Актуальні питання боротьби з торгівлею людьми в умовах проведення антитерористичної операції (збройного конфлікту)». Особливо приємно відзначити, що даний науково-практичний захід відроджує багаторічну плідну співпрацю між Донецьким юридичним інститутом МВС України та Фондом Ганса Зайделя, що на сьогоднішній день є визнанням та підтримкою з боку міжнародної спільноти інституту як вишу-переселенця.

Проведення наукового заходу такого рівня саме в місті Маріуполь є першим досвідом Донецького юридичного інституту, який привернув величезну увагу різних категорій учасників, а запропонована оргкомітетом тема для обговорення визвала не аби яке зацікавлення з боку науковців, представників правоохоронних органів та громадських організацій, адже на його адресу надійшло понад сто тез наукових доповідей, серед яких сімнадцять доповідей докторів наук, тридцять дві – кандидатів наук, а також керівництва Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею з людьми та представників підрозділів зазначено департаменту Головних управлінь Національної поліції в Донецькій, Луганській, Харківській та Херсонській областях. Все це, свідчить про актуальність і своєчасність теми проведення міжнародного круглого столу та важливість наукового обговорення питань боротьби з торгівлею людьми.

В обговоренні взяли участь представники Національної поліції, міграційної служби, Маріупольської міської ради, Донецької обласної державної адміністрації і керівник проектів Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіки Молдови та Румунії Даніель Зайберлінг, який розповів про досвід вирішення даної проблематики в європейських державах. Головним чином учасники дискусії розглядали можливі механізми протидії торгівлі людьми, в числі яких проведення профілактичних заходів.

У ході роботи учасники заходу обговорювали актуальні питання боротьби з торгівлею людьми за такими напрямами:

– удосконалення механізму нормативно-правового регулювання питань протидії торгівлі людьми в умовах проведення антитерористичної операції (збройного конфлікту);

– місце та роль засобів масової інформації у боротьбі з торгівлею людьми в умовах проведення антитерористичної операції (збройного конфлікту);

– актуальні проблеми соціальної реабілітації жертв торгівлі людьми та шляхи їх вирішення;

– співробітництво з громадськими та міжнародними організаціями, які здійснюють діяльність у сфері протидії торгівлі людьми;

– використання міжнародного досвіду з питань запобігання торгівлею людьми та боротьби з нею.

Результатом спільної роботи учасників наукового форуму став обмін досвідом, конкретним експертним баченням, поглядами та пропозиціями, формування рекомендацій для вдосконалення форм і методів протидії торгівлі людьми в умовах проведення антитерористичної операції (збройного конфлікту), підвищення ефективності міжвідомчої та міжнародної координації зусиль у профілактиці та розкритті таких злочинів.

Оргкомітет конференції

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *