Україна і Грузія мають спільні загрози – Президент
Україна та Грузія мають спільні загрози, але у скрутні часи вони можуть розраховувати одна на одну, заявив Президент Петро Порошенко у Тбілісі.

На брифінгу із Президентом Грузії Георгі Маргвелашвілі за результатами двосторонньої зустрічі Глава держави зазначив, що за чотири дні Україна та Грузія святкуватимуть 25-річчя відновлення дипломатичних стосунків, які були встановлені ще з 4 липня 1918 року.

«100 років тому ми втратили незалежність – і Україна, і Грузія. І тим відповідальніші мають бути наші дії зараз для того, щоб зберегти і захистити український і грузинський суверенітет, українську і грузинську територіальну цілісність, українську і грузинську незалежність. Захистити нашу свободу і захистити нашу демократію», – заявив Петро Порошенко.

«Загроза для нашої свободи, незалежності і демократії є одна й та сама. І ми нікому не дозволимо диктувати майбутнє нашим великим народам. І це робить нас набагато ближчими», – сказав український лідер.

«Українці твердо вірять, як це було й раніше у скрутні часи – українці можуть розраховувати на братній грузинський народ так само, як братній грузинський народ може розраховувати на тверду підтримку українців! Так було у 2008, так було у 2013, так є і зараз», – додав Президент.

Петро Порошенко зазначив, що практично кожен українець та грузин мають дуже персональні сторінки, які відображають дружбу між народами. Так було і далекі часи голодомору в Україні, так було в роки Другої світової війни і так є зараз, коли українці відстоюють територіальну цілісність, суверенітет і незалежність своєї держави, наголосив Президент.

«Так само зараз українці схиляють голови в пам’ять про наших грузинських побратимів, які в 2014 році приїхали і записалися до складу Збройних Сил України, бо захищаючи суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, вони були впевнені і були праві, що вони захищають Грузію. Це дуже зворушливо і ці сторінки і складають міцний фундамент нашої дружби і нашого стратегічного партнерства», – наголосив Глава держдави.

«І я сердечно дякую за саме такий рівень відносин. Саме вони формують той історичний документ, який ми щойно підписали – Декларацію про встановлення стратегічного партнерства між Україною та Грузією», – додав він, назвавши Декларацію про встановлення стратегічного партнерства між Україною та Грузією найвищою формою довіри між керівництвом держави і найвищою формою довіри між народами.

«Стратегічне партнерство також обумовлене спільними викликами і спільними загрозами. І перемогти ці загрози ми можемо лише коли ми є сильні і об’єднані. І я дуже дякую за це наше партнерство, за систему інститутів і механізмів постійної координації наших дій. В тому числі і в секторі оборони і безпеки», – також підкреслив Президент України.

За словами Петра Порошенка під час сьогоднішньої зустрічі із Георгі Маргвелашвілі вони обговорили шляхи зміцнення цього партнерства. «Є багато ідей яким чином буде проводитись взаємна підготовка бійців наших Збройних Сил – як на території Грузії, в тому числі наших гірсько-стрілецьких підрозділів, так і на території України, де ми відкриті для того, щоб передати переможний досвід Збройних Сил України у гібридній війні», – зазначив Глава держави. Він також відзначив участь моряків з Грузії у навчаннях Seа Breeze, які відбуваються під егідою НАТО в Чорному морі, в Одесі. «Поруч з американськими, британськими, норвезькими, румунськими, турецькими, бельгійськими та іншими моряками були моряки Грузії. Які демонструють, що наше партнерство є надзвичайно міцне в тому числі і в оборонній сфері», – переконаний він.

Президент Грузії назвав візит Президента України на його батьківщину історичним. «Це людина, яка керує українським народом у боротьбі за свою свободу. Для нас найбільша цінність — наша свобода», – сказав Георгі Маргвелашвілі.

Від подякував Петру Порошенку за Державний візит та назвав важливим стимулом з відновлення стосунків між українським та грузинським народами. «Ви перебуваєте на полі бою. Ви побачили те, що побачила Грузія в 90-х, в 2008 році — політику Російської Федерації, яка приносить дестабілізацію і роз’єднує нації. Грузія Вистояла, хоча і втратила два регіони. Зараз те саме відбувається з Вашою країною, тому нам потрібна активізація співпраці», – переконаний Президент Грузії.

ф

Державний візит Президента до Грузії

18 липня 2017 року – 10:31ф

Державний візит Президента до Грузії

18 липня 2017 року – 10:31Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *