Зустріч єпископів та священиків та освячення храму свв. Петра і Павла УГКЦ в Харкові

Двадцятихвилинний ролик з парафії святого Миколая Чудотворця УГКЦ.

Зустріч Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ; кардинала Леонардо Сандрі, префекта Конгрегації Східних Церков; Клаудіо Гуджеротті, Апостольського Нунція в Україні; духовних осіб різних церков. Освячення нижнього храму свв. Петра і Павла в новобудові катедрального собору. Свята Літургія. Папське благословення для всіх присутніх. Освячення накупольних хрестів.

Історія будови починається від 2003 року. В ті роки громада збиралася на богослужіння у спеціально переоблаштованому вагончику на отриманій у 2001 році земельній ділянці.

Саме тоді парафія св. Миколая Чудотворця з парохом отцем Миколою Семеновичем ініціювала будівництво найбільшого на східній Україні греко-католицького собору. Екзарх Донецько-Харківського екзархату УГКЦ єпископ кир Степан Меньок благословив будову. Спільними зусиллями незабаром постав фундамент та стіни нижнього храму.

Проте з осені 2005 року під тиском певних деструктивних сил будівництво собору було на тривалий час призупинено. Лише активна позиція греко-католиків не дала можливості взагалі забрати у громади надану раніше земельну ділянку з розпочатою будовою. Згодом вдалося збудувати невелику каплицю, в котрій і відбувалися богослужіння.

Від 2014 року відновились будівельні роботи, а 28 липня 2015 року Екзарх Харківський владика Василій звершив чин закладення наріжного каменя.

Згідно проекту собор складається з двох храмів: нижнього – на честь свв. Верховних Апостолів Петра і Павла та верхнього – на честь св. Миколая Чудотворця. У нижньому храмі є також приміщення для катехитичних зустрічей.

На території також розпочато будівництво адміністративно-господарчих будівель. Згодом планується збудувати єпископську резиденцію з класами для освітнього центру та приміщеннями для соціального служіння.

Харків, Салтівський житловий масив, вул. Гвардійців Широнінців, навпроти буд.№11. 13 липня 2017 р. Б.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *