Завдяки Генпрокуратурі судом апеляційної інстанції залишено в силі рішення господарського суду Києва про повернення територіальній громаді міста понад 108 га земель зони охоронюваного ландшафту Національного музею архітектури та побуту України

На території м. Києва було впроваджено та реалізовано схему незаконного привласнення землі, розташованої в межах історичного ареалу міста, зони охоронюваного ландшафту Національного музею архітектури та побуту України.

З цією метою створювалися житлово-будівельні кооперативи, зокрема обслуговуючий кооператив житлового кооперативу «Освітянин», які в силу закону мали право безоплатно отримати у власність земельні ділянки для будівництва житла та забезпечення ним членів кооперативу.

Водночас установлено, що згаданий кооператив створено з порушенням вимог законодавства, оскільки його засновники не потребували поліпшення житлових умов та не планували їх покращувати за рахунок будівництва будинку.

Незважаючи на вказані вимоги законодавства, Київською міською радою безоплатно надано у власність цього кооперативу земельні ділянки природно-заповідного фонду загальною площею понад 108 га вартістю майже 266 млн грн, які відповідно до вимог ст. 83 Земельного кодексу України не можуть передаватись у приватну власність.

Погодившись із доводами прокурора, Київський апеляційний господарський суд 19.07.2017 залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов Генеральної прокуратури України до Київської міської ради, обслуговуючого кооперативу житлового кооперативу «Освітянин» та інших про визнання недійсними рішень, договору оренди, державних актів і свідоцтв, відсутності права комерційних структур на вказані земельні ділянки.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *