Про людину «з ангелом на плечі» презентували книгу в Тернополі

«Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара» – таку назву отримала книга Володимира Чистуха про Блаженнішого Любомира (Гузара), яку 21 липня презентували в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Людиною «з ангелом на плечі» його назвав владика Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, перефразовуючи Василя Стуса, і закликав кожного до пізнання особистості Блаженнішого.

Племінниця та похресниця Блаженнішого Любомира Марія Рипан, яка також є праправнучкою о. Дмитра Гузара, прадіда Блаженнішого, а нині проживає в Торонто (Канада), розказала, як творилась ця книга. За основу взяті світлини з двох сімейних альбомів. Демонструючи їх, п. Марія розказала про родину, друзів і знайомих, які в той чи той спосіб були причетні до Гузарів. Завдяки їй відбулося видання книги.

До слова, в передмові Блаженніший Любомир свого часу звертав увагу читачів на цінність зібраного матеріалу для розуміння епохи в житті українського народу західних областей України. У цілому видання висвітлює родину Дмитра Гузара, прадіда Блаженнішого, який упродовж понад півстоліття (18561908) був парохом у с. Завалів, Підгаєцького району, Тернопільської області. Отець Дмитро та його дружина Кароліна були батьками Лева, який мав сина Ярослава – батька Блаженнішого Любомира.

Модератором зібрання став отець-доктор Віталій Козак, синкел у справах стратегії розвитку УГКЦ, а організатором виступив отець-мітрат Андрій Іван Говера, синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Прес-служба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *