Генеральною прокуратурою викрито конвертаційний центр з обігом майже 34 млн грн (ФОТО)

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України спільно із співробітниками податкової міліції у м. Києві в рамках досудового розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків зборів (обов’язкових платежів) в особливо великих розмірах), припинено незаконну діяльність групи осіб, якими надавалися послуги з мінімізації податкових зобов’язань для суб’єктів господарювання реального сектору економіки, переведення безготівкових коштів у готівку та сприяння суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності у здійсненні операцій з імпорту товарно-матеріальних цінностей на митну територію України за заниженою митною вартістю.

Для цього, ними широко використовувались суб’єкти господарської діяльності (далі – СГД) з ознаками «транзитності» та фіктивності, підконтрольні СГД – нерезиденти.

До складу групи входили переважно мешканці Донецької області. Слід зазначити, що частина з них постійно перебувала на тимчасово непідконтрольних територіях (м. Донецьк) та звідти дистанційно здійснювала фінансові операції транзитних суб’єктів господарювання.

Під час санкціонованих судом 13 обшуків у м. Києві було вилучено 21 печатку задіяних у злочинній схемі українських підприємств, 89 печаток іноземних фірм, готівкові кошти (в доларах США, євро, російських рублях та гривні) на загальну суму близько 34 млн грн.

Крім того, накладено арешт на банківські рахунки транзитних СГД, а також вирішується питання щодо вилучення та накладення арешту на товарно-матеріальні цінності (професійне обладнання для готелів та ресторанів), вартістю понад 90 млн грн, яке, ймовірно, було ввезено на митну територію України з порушенням вимог чинного законодавства України.

Досудове розслідування триває.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *