Українець за походженням став один з двох нових астронавтів Канади

Конгрес українців Канади привітав полковника Джошуа Кутрика — канадійця українського походження — з призначенням його черговим астронавтом Канади. Його обрали з-понад 3700 учасників на цю посаду, повідомляє VIDIA із посиланням на прес-службу КУК.

«Від імені українсько-канадської громади я бажаю полковнику Кутрику успіху в його подальшій роботі як астронавта. Він надихає нас усіх. Найкращі побажання та божевільної швидкості», – сказав голова КУК Павло Грод.

«Я ріс у фермерській спільноті в селищі Боувалон поблизу Вегревіль, що в Альберті. Мій прадід осів там після імміграції з Західної України 1910 року. Мій батько Баррі теж там зростав. Він був представником третьої генерації, що фермерувала на тій землі, яка досі належить нашій родині. Українська була першою мовою мого батька. Українська культура та звичаї були важливими для нього. Всі його четверо дітей, в тому числі і я, виростали у цих традиціях, навчались українського танцю. На превеликий жаль, ми втратили нашого тата минулого липня через рак, але він назавжди у нашій пам’яті», – розповів Джошуа Кутрик.

Службу полковник Кутрик розпочав 2000 року в Збройних Силах Канади — пілотом-випробувачем та бойовим пілотом.

Нагадаємо, вперше в історії CША на пост губернатора балотується американський українець.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *