Прокуратура Одещини у ході розслідування виявила факти катування утриманих в Одеському слідчому ізоляторі (ВІДЕО)

Прокуратура Одеської області розслідує факти службової недбалості співробітників Одеського СІЗО, через що стало можливим скоєння жорстокого вбивства арештантом працівниці установи.

Крім того, 19 серпня 2017 року під час перевірки стану додержання прав утриманих у слідчому ізоляторі прокуратура виявила факти нелюдського поводження з утриманими та розпочала розслідування за фактом перевищення службових повноважень (ч. 2 ст. 365 КК України).

У ході подальшого слідства у вказаному кримінальному провадженні встановлено кричущі факти поводження з арештантами зі сторони працівників пенітенціарної установи. У зв’язку із цим, прокуратура змінила правову кваліфікацію у кримінальному провадженні з перевищення службових повноважень на катування (ч. 2 ст. 127 КК України). За вказаний злочин передбачено покарання у виді позбавлення волі до 10 років.

Так, прокуратура виявила факти вибіркового ставлення працівників установи до деяких утриманих, надання їм преференцій. Зокрема, після вбивства співробітника СІЗО обшуки та інші заходи проводилися не в усіх камерах. До деяких місць утримання арештантів співробітники установи взагалі не заходили та не перевіряли дотримання режимних вимог.

Водночас, документація, яку вивчили слідчі прокуратури, свідчить про проведення обшуків та всіх необхідних заходів у всіх камерах та корпусах. У зв’язку із цим розпочато розслідування за фактом службового підроблення (ч.1 ст. 366 КК України).

Наразі слідчі прокуратури проводять обшуки у приміщеннях пенітенціарної установи.

Крім того, у зв’язку з виявленим в одному із кабінетів працівників пенітенціарної установи предмету, що популяризує тоталітарний режим, прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 КК України (пропаганда представником влади комуністичного та націонал-соціалістичного, тоталітарних режимів).

Слід зазначити, що прокуратурою Одеської області неодноразово наголошувалось на порушеннях умов утримання засуджених, утриманих, їх базових конституційних прав на території регіону.

Лише за 2017 рік на порушення вимог закону в Одеському та Ізмаїльському СІЗО прокуратурою внесено 30 документів реагування. За цей рік прокуратура внесла 40 документів реагування на порушення Закону у трьох колоніях.

 

 

 

 

За матеріалами прес-служби прокуратури Одеської області

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *