На Запоріжжі прокуратура припинила діяльність конвертаційного центру з більше ніж 350 мільйонним щорічним оборотом (ФОТО)

В межах кримінального провадження слідчі прокуратури Запорізької області та працівники Управління Національної поліції захисту економіки в Дніпропетровській області викрили злочинну схему по мінімізації податків та виведенню коштів у "тінь". Правоохоронці встановили, що у даній схемі були задіяні працівники обласних управлінь фіскальної служби.

Конвертаційний центр діяв на території Запорізької та Дніпропетровської областей. До його складу входило понад 10 фіктивних фірм. У злочинній схемі також були задіяні співробітники фіскальної служби.

До складу конвертаційного центру входили як підприємства реального сектору економіки так і фіктивні фірми. Останні були відкриті з метою "відмивання" коштів та зареєстровані на близьких службовцям осіб.

З метою не сплати податків та виведенню коштів у "тінь" комерційні структури проводили безтоварні фінансові операції з фіктивними підприємствами. Службові особи правоохоронних органів, які повинні були реагувати на порушення законодавства, навпаки сприяли діяльності даних суб'єктів господарювання.

Щорічний обіг конвертаційного центру сягав більше 350 млн грн.

На підставі ухвали слідчого судді слідчі та процесуальні керівники прокуратури Запорізької області, працівники Управління захисту економіки в Дніпропетровській області, із залученням КОРД та полку особливого призначення поліції провели санкціоновані обшуки в офісах підприємств, задіяних у злочинній схемі, а також за місцем мешкання фігурантів справи.

Правоохоронці вилучили близько 1 млн грн, печатки підприємств з ознаками фіктивності, комп'ютерну техніку, чекові книжки та фінансово-господарську документацію. Крім того, на кошти підприємств накладено арешти.

За попередніми даними сума збитків завданих державі становить 24 млн грн.

На даний час слідчими прокуратури області проводиться розслідування за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) КК України.

 


За матеріалами прес-служби прокуратури Запорізької області

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *