Нашому прапорові пасує сусідство з прапором Євросоюзу і ми наближатимемо дні, коли Україна стане і членом ЄС, і учасницею НАТО – Президент




Президент Петро Порошенко переконаний, що незалежність Української держави дала нам шанс і ми не маємо права його змарнувати, а державні символи зі своєю давньою славною історією та глибоким змістом надихають нас своєю потужною енергетикою на нові звершення.

«Безліч синьо-жовтих українських прапорів замайорять сьогодні по всьому світу. Зверніть увагу, як нашому прапорові пасує сусідство з прапором Європейського Союзу. Два з половиною місяці тому ми вибороли можливість вільних подорожей до Європи, здійснивши всі необхідні для цього реформи», – підкреслив Президент Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди Дня Державного Прапора України.

За словами Президента, наші дипломати виграли нелегку боротьбу з російською агентурою, яка намагалася зірвати ратифікацію Угоди про асоціацію з Євросоюзом і 1 вересня, за тиждень,  угода набуває чинності в повному обсязі. «Наполегливо працюючи, ми будемо наближати ті дні, коли, в перспективі, Україна стане і членом Євросоюзу, і учасницею НАТО», – зазначив він.    

«Утвердження незалежності – це відповідальність нашого покоління. Незалежність дала нам шанс, і ми не маємо права його змарнувати», – підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави також наголосив, що українці пишаються своїми державними символами, їхньою давньою славною історією та глибоким змістом. «Вони надихають нас своєю потужною енергетикою на нові звершення», – сказав він.

Петро Порошенко зазначив, що мільйони людей, її герої-захисники сьогодні здіймають Державний Прапор у містах і селах, розгортають його у військових частинах та на передовій.

Глава держави також зазначив, що у цей святковий день ми схиляємо голови в пам’ять про тих, хто під небесно-золотими кольорами нашого стягу віддавав життя «за Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ», про тих, хто в часи великих випробувань, тернистими й героїчними шляхами міцно тримав у руках древко національної святині.

Петро Порошенко нагадав, що теперішній рік – час сторіччя початку Української національної революції минулого століття 1917 року. Синьо-жовтий прапор став символом Української Народної Республіки, згодом – Західно-Української Народної Республіки. І саме під цим прапором тут, на Софійському майдані, 22 січня 1919 року відбулася історична злука обох молодих держав у єдину соборну Україну, зазначив він.

За його словами, завтра під час військового параду над Майданом Незалежності майорітимуть прапор Першого Українського полку імені Богдана Хмельницького та бойовий прапор Третьої Залізної стрілецької дивізії УНР. «До речі, рівно 25 років тому Державний центр УНР в екзилі передав першому Президентові незалежної України Леоніду Кравчуку символи влади УНР і проголосив сучасну Україну її правонаступницею. Тут зараз знаходиться одна з переданих реліквій – клейнод часів Івана Мазепи», – розповів Президент.

Петро Порошенко зазначив, що події столітньої давнини ми сьогодні згадуємо тому, що треба не просто знати свою історію, а робити з неї висновки. «Чому Державний центр УНР існував у вигнанні? Тому що в 17-21 роках минулого століття українська політична еліта не змогла ані сама об’єднатися, ані народ згуртувати, щоб протистояти російській навалі. Москва вправно скористалася нашими внутрішніми чварами і на довгі роки загарбала Україну», – додав він.

«Ось чому боротьбу за єдність, солідарність та консолідацію різних політичних сил в ім’я загальнонаціонального інтересу вважаю одним із головних своїх завдань. На жаль, в силу чи то егоїзму, чи то політичного дальтонізму, не всі політики здатні розгледіти, що в умовах зовнішньої агресії у внутрішній боротьбі існують червоні лінії, переступати які категорично заборонено. Бо за ними природнє для демократії змагання опозиції з владою перетворюється у, хай навіть і несвідоме, пособництво агресору, в подарунок генеральному штабу країни-ворога», – підкреслив Глава держави. 

Петро Порошенко зауважив, що «якби тільки існувала машина часу, Грушевський чи Скоропадський, Винниченко чи Петлюра, спираючись на власний досвід,  розтлумачили б цю істину нашим сучасникам: і очільнику кожної фракції, і лідеру кожної партії, і голові кожного комітету». «Такої можливості, природно, нема. Зате нам властива здатність пізнавати історію та вчитися на помилках наших предків», – зазначив він.

ф

Участь Президента у церемонії урочистого підняття Державного Прапора України

23 серпня 2017 року – 10:14



























































ф

Участь Президента у церемонії урочистого підняття Державного Прапора України

23 серпня 2017 року – 10:14







































Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *