(ФОТО) На Хрещатику прикордонні підрозділи разом з іншими військовими отримали бойові прапори та пройшли парадним розрахунком

24 серпня наша країна з особливою гордістю та патріотизмом святкує День Незалежності України. Адже це не лише державне свято, але й особисте свято кожного українця.

Сьогодні, на центральній вулиці міста Києва традиційно відбулися урочисті заходи з нагоди 26-ї річниці Незалежності нашої держави.

Святкування розпочалося із вручення бойових прапорів військовим підрозділам Президентом України Петром Порошенком. У тому числі й підрозділи Державної прикордонної служби України отримали стяги, що символізують військову честь та звитягу. Прапори отримали 5 регіональних управлінь прикордонного відомства.

Крім того, Могилів-Подільському прикордонному загону було присвоєно ім’я загиблого в антитерористичній операції Героя України старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова. Відважний прикордонник загинув 17 лютого 2015 року у районі населеного пункту Дебальцеве Донецької області. Офіцер разом з побратимами два тижні мужньо відбивали ворожі атаки на блокпост.

Далі головною вулицею країни 4,5 тисячі українських військових – зокрема і тисяча бійців, які брали участь в АТО – у парадній формі урочистим маршем пройшли військовим парадом. Цього року, вперше в історії України, у параді також взяли участь військовослужбовці з 10 дружніх країн, 9 з яких є членами НАТО.

Державну прикордонну службу України на параді представляли 280 курсантів Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького, які двома парадними розрахунками продемнонстрували міцність, надійність, професійність та непереможність сучасного прикордонного відомства.

Хочеться відмітити, що на сьогодні майже 18 тисяч військовослужбовців Держприкордонслужби України прийняли участь в Антитерористичній операції, за мужність та героїзм 780 з них відзначені високими державними нагородами, 1 із яких удостоєний високого звання – герой України, на жаль посмертно.

Серед прикордонників, які крокували сьогдні Хрещатиком, 21 представник династії «зелених беретів», 24 учасники та 22 військовослужбовці чиї батьки, близькі родичі виконують завдання в районі проведення Антитерористичної операції. Відмітимо, що парадний розрахунок складали кращі курсанти всіх курсів Національної академії Держприкордонслужби. Очолив колону ректор Національної академії Держприкордонслужби імені Богдана Хмельницького, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник освіти України генерал-майор Олег Шинкарук.

Також відмінністю цьогорічного параду стала виставка сучасної військової техніки та озброєння «Міць нескорених», що відкрилась напередодні на Хрещатику. В експозиції представлено близько 70 одиниць бойової техніки та озброєння, серед зразків присутня і сучасна техніка Державної прикордонної служби України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *