Донеччина може отримати польські інвестиції

Донеччина дуже зацікавлена у залученні інвестицій з Республіки Польща, особливо у створення підприємств з виробництва будівельних матеріалів та для розвитку індустріальних парків.

Про це заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Яном Пєкло.

«Співпраця Польщі та Донеччини дуже тісна. Це і постійне нарощування експорту, і залучення польського досвіду до підготовки спеціалістів з децентралізації, держслужбовців, бізнесменів. Наразі Польща інвестує у відновлення пошкодженої інфраструктури та освітні програми, якими ми активно користуємось. Для нас дуже важлива підтримка нашого великого друга – Польщі», – наголосив Павло Жебрівський.

Очільник області зазначив, що наразі регіон потребує диверсифікації економіки та розвитку малого підприємництва. Для цього обласною владою запущено програму підтримки бізнесу «Український донецький куркуль», яка має на меті створення нових робочих місць та збільшення ролі малого та середнього бізнесу в економіці Донеччини. Також Павло Жебрівський наголосив на важливості залучення великих інвесторів з країн Європи, зокрема з Польщі.

«Донеччина зацікавлена у залученні  польських інвесторів. В Україні існує великий досвід залучення капіталу з сусідньої країни для будівництва великих підприємств. Ми розуміємо, що інвестори бачать певні ризики під час розвитку Донеччини, проте, коли життя у регіоні нормалізується, бізнес отримає надзвичайну вигоду. Зараз ми створюємо індустріальні парки та хочемо запропонувати польському бізнесу створювати на їх базі підприємства з виробництва будівельних матеріалів, адже ми активно відновлюємо інфраструктуру та маємо велику потребу саме у будівельному бізнесі», – підкреслив голова ОДА.

Ян Пєкло зазначив, що наразі Польща готова провести серію тренінгів для держслужбовців та підприємців, а також залучити спеціалістів для обміну досвідом щодо процесу децентралізації. За його словами, Польща пройшла дуже схожий шлях, тому має великий досвід у формуванні громад, створенні ефективних органів місцевого самоуправління і готова надати будь-яку допомогу у цьому процесі.

«Ми розуміємо, що Донеччина – зона конфлікту, де йде протистояння з Росією. Ми можемо підготувати кваліфікованих держслужбовців, проте держава не має прямого впливу на бізнес. Тому пропонуємо провести спільний економічний форум у Краматорську, під час якого наші підприємці зможуть ознайомитись зі всіма перевагами ведення бізнесу саме на цій землі», – заявив Ян Пєкло.

Павло Жебрівський зауважив, що незабаром на Донеччині проходитиме економічний форум, гостями якого можуть стати польські партнери, проте наголосив на необхідності проведення форуму у форматі, запропонованому Яном Пєкло.

Департамент інформаційної  та внутрішньої політикиоблдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *