Для забезпечення прикордонної безпеки держави Держприкордонслужба ініціює зміни до законодавчих актів

Для забезпечення прикордонної безпеки Державна прикордонна служба України ініціює зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України. Відповідний законопроект за номером 5442 був зареєстрований ще в кінці минулого року. Нині він проходить необхідне погодження та перебуває на розгляді в комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Внесення змін обумовлено тим, що результати реалізації завдань органів Держприкордонслужби на державному кордоні України та в межах контрольованих прикордонних районів не завжди є ефективними, перш за все, через недосконалість та невідповідність законодавства щодо провадження у справах про адміністративні правопорушення у прикордонній сфері умовам сьогодення.

Внесення змін до низки статей КУпАПу і встановлення нових видів адміністративної відповідальності та доповнення до деяких законів України дозволить удосконалити заходи, які вживаються прикордонниками з протидії нелегальній міграції на державному кордоні та іншим правопорушення у прикордонній сфері.

Зокрема, на цей час Кодексом України про адміністративні правопорушення за вчинення злісної непокори законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Держприкордонслужби та порушення іноземцями правил перебування в Україні визначено відповідальність у виді незначного штрафу (максимальний розмір 850 гривень), що не є перепоною та не стримує іноземця-правопорушника від протиправних дій. При цьому відсутність стягнення у виді адміністративного арешту за незаконне перетинання держкордону групою осіб спонукає організаторів незаконного переправлення осіб через державний кордон здійснювати саме групове переправлення нелегальних мігрантів. Саме тому прикордонна служба ініціює наближення відповідальності за низку правопорушень до санкцій за вчинення корупційних правопорушень, адже порушення у сфері протидії нелегальній міграції несуть загрозу міжнародному правопорядку.

Крім того, Держприкордонслужба ініціює відповідальність і за низку інших правопорушень, серед яких за наміри в’їхати в Україну іноземців та осіб без громадянства, яким уповноваженими органами за певних обставин прийнято рішення щодо заборони в’їзду в Україну, та притягнення осіб до відповідальності за незаконне перетинання лінії зіткнення в районі проведення АТО тощо. Також розглядається підсудність судових справ про адміністративні правопорушення, що дозволить органам Держприкордонслужби ефективно протидіяти адміністративним правопорушенням, передбачених окремими статтями КУпАП, які виявляються не тільки в КПВВ на адміністративній межі між АР Крим та материковою частиною України, але й інших пунктах пропуску через державний кордон.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *