Ставлення України до дотримання прав національних меншин повністю відповідає її міжнародним зобов’язанням – Глава держави про мовні норми нового Закону «Про освіту»
Президент Петро Порошенко наголошує, що новий Закон «Про освіту» повністю відповідає європейським практикам, і він, як Глава держави, завжди пильнуватиме дотримання прав всіх громадян України, в тому числі і права національних меншин на вільне використання рідної мови.

«Підписуючи один за одним Закони, які підтримують нашу українську мову я дуже пильно стежу і стежитиму за тим, щоб залишався широкий простір для вільного використання інших мов, якими говорять громадяни України», – заявив Петро Порошенко на нараді з освітянами, коментуючи статтю 7 нового Закону «Про освіту», який набув чинності сьогодні.

«Україна демонструвала і демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке повністю відповідає нашим міжнародним зобов’язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами», – наголосив він.

Глава держави акцентував на важливості донесення Україною своєї позиції у мовному питанні нашим європейським колегам. «Потрібно докласти чимало зусиль, щоб роз’яснити свою позицію нашим європейським партнерам, насамперед сусідам. Довести їм та всім європейським структурам, що мовна стаття українського освітнього закону повністю відповідає європейським практикам. І дуже важливо, щоб в цій дискусії ми чули один одного: ми їх чули, але й вони обов’язково чули нас», – сказав Петро Порошенко.

«Новий Закон «Про освіту» повинен нас не віддалити від Європи, в жодному разі, а навпаки – наблизити», – додав Президент, схвально оцінивши звернення Міністерства освіти до Ради Європи та Венеціанської комісії. Він також звернувся до Міністра освіти Лілії Гриневич з проханням «не бути пасивними «почекунами», а активно захищали своє бачення обов’язкових гарантій прав національних меншин».

Глава держави також запевнив, що «результати експертизи і цієї дискусії в результатах перемовин з нашими європейськими партнерами можуть бути враховані і в новій редакції Закону «Про середню освіту».

Водночас, Президент підкреслив, що у таких питаннях Україна ухвалює рішення сама. «Звичайно, що ми не маємо і не будемо звертати уваги на істеричні заяви державної думи Російської Федерації, яку давно прозвали «тюрмою народів» і з якої ми вирвалися і, я наголошую – ніколи не повернемося. Там, пригадайте Шевченка: «на всіх язиках все мовчить, бо благодєнствує», – зазначив він.

Відео

ф

Зустріч Президента з працівниками освіти

28 вересня 2017 року – 16:06

ф

Зустріч Президента з працівниками освіти

28 вересня 2017 року – 16:06Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *