Анатолій Матіос: Військовослужбовці, за виною яких невстановленими особами здійснено самовільне захоплення частини військового об’єкту у м. Одеса, будуть притягнуті до відповідальності (ФОТО, ВІДЕО)

У вівторок, 1 листопада 2017 року, під час брифінгу заступник Генерального прокурора – Головний військовий прокурор Анатолій Матіос поінформував про розслідування факту захоплення частини території військового об’єкту в м. Одеса.

Анатолій Матіос повідомив, що 29 жовтня 2017 року невстановленими особами здійснено самовільне захоплення частини військового об’єкту (аеродром «Шкільний» у м. Одеса) орієнтовною площею 0,2 га зі встановленням за допомогою будівельної техніки металевого паркану. Зазначеним обставинам передувала фізична протидія особовому складу даної військової частини, здійснена близько 40-ка невстановленими молодими чоловіками спортивної статури у балаклавах на обличчі.

Також Головний військовий прокурор зазначив, що на місце події невідкладно виїхала слідчо-оперативна група військової прокуратури Одеського гарнізону та керівництво військової прокуратури Південного регіону України.

Так, за наслідками виїзду та проведених першочергових дій військовою прокуратурою Одеського гарнізону до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 418 КК України (порушення статутних правил вартової служби та патрулювання), та ч.2 ст.426 КК України (бездіяльність військової влади), невідкладно розпочато проведення досудового розслідування: проведено огляд місця події, допитано свідків, вилучено документи військової частини.

Анатолій Матіос поінформував, що військовою прокуратурою Одеського гарнізону затримано тимчасово виконуючого обов'язки командира військової частини підполковника, який надав вказівку військовослужбовцям з числа добового наряду прибути на місце події та перешкоджати побудові паркану, не вживаючи заходів, пов'язаних із застосуванням фізичної сили, вогнепальної та холодної зброї, що призвело до захоплення земельної ділянки військової частини та викрадення військового майна, тимчасового зупинення руху цивільних повітряних суден над територією Одеської області. Зазначеному військовослужбовцю оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 426 КК України (умисне невиконання військовою службовою особою в умовах особливого періоду дій, які вона за своїми службовими обов’язками повинна була виконати, що спричинило тяжкі наслідки).

Крім того, затримано військовослужбовця за контрактом старшого солдата, який, будучи призначеним у добовий наряд черговим групи зберігання авіаційної техніки, порушив статутні правила патрулювання та не вжив заходів протидії невстановленим особам, які проникли на територію військової частини, у тому числі шляхом попередження про застосування та фактичного застосування зброї. Вказаному військовослужбовцю оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 418 КК України (порушення статутних правил патрулювання, що спричинило тяжкі наслідки, для запобігання яким призначено патрулювання, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану).

Наразі досудове розслідування триває.

Одночасно Головний військовий прокурор підкреслив, що, незважаючи на те, що перші спроби захоплення території аеродрому цими ж особами нібито на підставі наявних у них дозвільних документів здійснювались ще у вересні 2017 року, органами військового управління будь-яких заходів претензійно-позовної роботи до теперішнього часу не здійснено.

«Моє глибоке переконання, що держава, яка, внаслідок дій окремих осіб, втрачає авторитет і монополію на застосування сили перестає користуватись довірою своїх громадян», – констатував Анатолій Матіос. «Проте держава діє, держава має всі спроможності, ми робимо свою роботу, і той, хто допустив таке приниження і грубе порушення норм закону, які дають повне право відстояти ввірене військове майно і охороняти військовий об’єкт, вони фактично притягнуті до відповідальності», – одночасно наголосив він.

Головний військовий прокурор зазначив, що наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним військовослужбовцям запобіжних заходів. За санкціями інкрикримінованих статей тимчасово виконуючому обов'язки командира військової частини загрожує до 7 років позбавлення волі, старшому солдату – до 5 років позбавлення волі.

«Якщо би командири, які перебували на території Автономної республіки Крим, вартові, постові, караульні використали свої повноваження, напевне ми би знали трохи іншу історичну ретроспективу і інші історичні та геополітичні наслідки», – зазначив Анатолій Матіос.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *