Минає третя річниця від дня смерті владики Софрона (Мудрого)

31 жовтня минає третя річниця смерті владики Софрона (Мудрого), який від 1997 до 2005 року очолював Івано-Франківську єпархію УГКЦ. В архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового, що в Івано-Франківську, пройшли поминальні богослужіння.

Настоятель собору митр. прот. Юрій Новицький очолив заупокійну Божественну Літургію. З о. Юрієм співслужили священнослужителі з Івано-Франківської духовної семінарії та отці Чину святого Василія Великого, до якого належав світлої пам`яті владика Софрон. По завершенні Божественної Літургії священики відслужили панахиду. Згодом отці спільно з братами-семінаристами та вірними спустилися в крипту, де похований владика Софрон, і ще раз згадати єпископа у своїх молитвах.

Довідка:

Владика Софрон (Степан) Мудрий народився 27 листопада 1923 року в м. Золочеві. Початкову і середню освіту здобув у рідному місті, пізніше навчався в Аугсбурзі (Німеччина).

Після війни покинув Німеччину і переїхав у місцевість Давсон (Пенсильванія, США), де у 1949 році вступив до монастиря отців василіан.

У 1951-1955 роках проходив схоластичні та філософські студії, а по їх закінченні, 14 січня 1955 року, склав довічні обіти у Василіанському чині, взявши собі ім'я Софрон. Після того виїхав до Рима, де чотири роки студіював богослов'я в Григоріанському університеті, осягнувши у 1958 році ступінь магістра. Тут, у Римі, 25 грудня 1958 р. прийняв св. Тайну Священства з рук архиєпископа Івана Бучка. У Латеранському університеті студіював римське і канонічне право, а в 1963 році захистив докторську дисертацію. У 1966-1969 роках у цьому ж інституті здобув ступінь магістра канонічного права Східних Церков. Пізніше став професором Папського інституту східних наук.

З 1960 до 1974 року виконував обов'язки віце-ректора, а з 1974 до 1994 рік був ректором Української папської колегії святого Йосафата в Римі. З 1965 до 1994 рік був постійним співпрацівником Ватиканського радіо. У жовтні 1994 року виїхав в Україну (до Івано-Франківська), де був призначений ректором Івано-Франківського теологічно-катехитичного духовного інституту та викладачем канонічного права.

6 листопада 1995 р. призначений протосинкелом Івано-Франківської єпархії. 2 березня 1996 р. отримав призначення єпископа-коад'ютора Івано-Франківської єпархії, а 12 травня 1996 року відбулася єпископська хіротонія в катедральному соборі Святого Воскресіння м. Івано-Франківська. Головним святителем був архиєпископ Мирослав Марусин, секретар Конгрегації Східних Церков, а співсвятителями — митрополит Філадельфійський Стефан Сулик і єпископ Івано-Франківський Софрон Дмитерко, ЧСВВ.

22 грудня 1997 року відбулася інтронізація нового єпарха Софрона Мудрого, ЧСВВ, на місце емеритованого владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ.

 За час правління Івано-Франківською єпархією владика Мудрий працював над її розбудовою. Удосконалив Івано-Франківський теологічно-катехитичний духовний інститут (тепер Теологічна академія) і вивів його в число найкращих духовних навчальних закладів, добився повернення будинку під консисторію, розбудував єпископську резиденцію. Усього за час свого єпископства рукоположив понад 130 священиків. Преосвященний владика написав багато праць, випустив українською мовою понад 150 релігійних аудіокасет, грамплатівок, відеофільмів.

2 червня 2005 року Папа Римський Венедикт XVI прийняв зречення з уряду за віком єпископа Івано-Франківського Софрона. Його наступником на престолі Івано-Франківської єпархії УГКЦ став владика Володимир (Війтишин).

Помер 31 жовтня 2014 року в Івано-Франківську. Похований у крипті архикатедрального та митрополичого собору Воскресіння Христового.

 

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.ugcc.if.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *