Ще понад 3 мільйони пенсіонерів отримають підвищення пенсії у листопаді У …

Ще понад 3 мільйони пенсіонерів отримають підвищення пенсії у листопаді

У жовтні Уряд забезпечив виплату перерахованих пенсій відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

У результаті перерахунку пенсії було підвищено для 10,2 млн пенсіонерів. Доплату до 200 гривень отримало 4 794,8 тис. осіб, доплату в розмірі 200,01 – 500 гривень – 2 069,8 тис. осіб, від 500,01 гривень до 1000 гривень – 1 291,6 тис., і ще 2 082,6 тис. осіб отримали доплату понад 1 тис. гривень.

У жовтні підвищення пенсії отримали понад 6,9 млн пенсіонерів, розмір підвищення яких перевищував 140 гривень. Ті ж, у кого розмір підвищення менше, отримають доплату за жовтень разом із підвищеним розміром у листопаді.

Перерахунок пенсій відбувся, зокрема, шляхом осучаснення пенсій. Аби, перш за все, ліквідувати розриви у розмірах пенсій залежно від року призначення. Останній перерахунок пенсій проводився в 2012-му році, але із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік (1197,91 гривень). За цей час середня зарплата по Україні, яка застосовується при обчисленні пенсії, зросла до 3764,4 гривень, або більше ніж в 3 рази. Перерахунок пенсій ліквідує цей дисбаланс. Чим раніше людина вийшла на пенсію, тим вищою є доплата при осучаснені пенсії.

Крім того, в зв’язку із застосуванням збільшеного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зросли прив’язані до цього показника виплати. Мінімальна пенсія за віком зросла з 1312 гривень до 1452 гривень. Майже на 11 % зросли мінімальні пенсії: для учасників бойових дій, особам, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильський АЕС, родинам загиблих військових, шахтарів, інвалідів.

Всі пенсії перераховувались для кожного пенсіонера індивідуально, але за єдиною формулою.

В результаті ті, хто працювали більше років і довше сплачували страхові внески, отримали більші підвищення. Але розмір доплати залежав не тільки від трудового стажу, а і від розміру зарплати. Тому найвищі доплати отримали ті, хто працював на важких і шкідливих виробництвах, де зарплати були традиційно високі. Це – шахтарі, працівники гірничозбагачувальних нафто-, газопереробних та хімічних виробництв, металурги та ін.

Слід наголосити ще на одному дуже важливому моменті. Якщо раніше пенсіонери могли чекати наступного підвищення роками, то тепер осучаснення буде проводитись автоматично. Пенсії переглядатимуться в залежності від зростання заробітної плати і інфляції. Таким чином, буде поставлено запобіжник від знецінення з часом пенсійних виплат, як це відбувалось досі.

За інформацією Міністерства соціальної політики

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *