Виш з Луганщини отримав доступ до міжнародної наукової бази …

Виш з Луганщини отримав доступ до міжнародної наукової бази даних

Міністерство освіти і науки України забезпечило підключення понад 100 українських вищих навчальних закладів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних за кошти держбюджету. Зокрема, 68 закладів отримали доступ до бази Scopus, а 64 – до Web of Science. Серед них і Луганський національний університет імені Тараса Шевченка.

Підключення відбувалося через Державну науково-технічну бібліотеку, що дозволило як гуртовому покупцеві знизити вартість передплати.

До сьогодні лише одиниці з найбільших ВНЗ могли дозволити собі доступ до цих ресурсів власним коштом. МОН вирішило змінити цю ситуацію і фінансово підтримати централізовану передплату, щоб дати змогу якомога більшій кількості вчених користуватись такими базами наукових видань і публікацій – інформаційними платформами, які мають багато додаткових корисних аналітичних сервісів.

Щоб відібрати виші та установи, Міністерство провело конкурс. Критеріїв відбору було три:

кількість наукових та науково-педагогічних працівників (характеризує масштаб закладу);
обсяг залучених фінансових ресурсів на наукові дослідження і розробки (найбільш узагальнено характеризує активність і мотивацію до наукової діяльності колективу закладу);
кількість наукових публікацій в Scopus та Web of Science (певною мірою характеризує якість наукових результатів у зрозумілому для світового наукового товариства форматі).

Сума балів, одержаних за цими критеріями, визначила загальний рейтинг закладу із максимальною оцінкою у 30 балів. Тим закладам, що одержали 15 балів і більше, а таких було 29, – надано доступ до обох баз даних. 74 ВНЗ одержали доступ до однієї з двох баз.

Установа, що отримала доступ, зобов’язана надавати його у комп’ютерних залах своїх бібліотек всім бажаючим – незалежно від того, які установи та заклади вони представляють.

За матеріалами Міністерства освіти і науки України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *