Уповноважений Президента України з прав дитини здійснив робочу поїздку до Вінницької області
Під час робочої поїздки до Вінницької області Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба спільно з головою Вінницької обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм провів нараду з питань реалізації державної політики у сфері охорони дитинства в умовах децентралізації.

Уповноважений обговорив з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та головами районних державних адміністрацій актуальні питання щодо посилення відповідальності місцевих органів влади за безпеку і благополуччя дітей, створення безпечних умов для навчання, виховання і розвитку дітей, а також про необхідність підтримки сімей з дітьми з метою формування відповідального батьківства та попередження вилучення дітей з сім’ї.

Зокрема, Уповноважений ознайомив учасників наради з основними положеннями Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій безпеки дітей», який був прийнятий Верховною Радою на минулому тижні.

«Основною метою цього Закону є посилення державних гарантій захисту дітей від зовнішніх і внутрішніх загроз у всіх сферах життєдіяльності. Збереження та зміцнення інституту сім’ї є пріоритетним напрямком діяльності держави, від якого залежить не лише сталий розвиток та існування суспільства, а й доля кожної конкретної дитини. У цьому контексті особлива відповідальність покладається на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Кожен керівник місцевого рівня має знати про проблеми сімей з дітьми, які проживають у районі чи місті, і вчасно на них реагувати», – наголосив Микола Кулеба.

Окрема увага була приділена питанням реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

«Усі діти, незалежно від стану здоров’я, рівня розвитку, соціального становища, мають право і повинні жити з батьками. Для цього потрібно розвивати соціальні послуги, інклюзивну освіту і надавати сім’ям таку підтримку, щоб батьки не віддавали дітей в інтернатні заклади. Щоб цього досягти, слід правильно спланувати свої дії, розробити і затвердити регіональні плани деінституціалізації. Спільно з Міністерством соціальної політики та представниками неурядових організацій нами розроблено інструменти оцінки захисту прав дітей в регіонах, які допоможуть вам правильно оцінити свої ресурси, визначити найгостріші проблеми і спланувати їх вирішення. Ми готові вам допомагати», – підкреслив Уповноважений.

Микола Кулеба також закликав голів районних адміністрацій потурбуватися про цільове використання субвенції, виділеної з Державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво чи придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *