Глава УГКЦ взяв участь у міжнародному флешмобі на підтримку єдності України «United Ukraine»

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав долучився до IV міжнародного флешмобу на підтримку єдності України «United Ukraine» («Україна єдина») напередодні Дня соборності України 22 січня.

Як зазначають організатори, мета цьогорічного флешмобу – сфокусувати увагу світової спільноти на Україні, на тому, що вже чотири роки йде війна, гинуть люди, але українська нація є незламною та єдиною, і гідно протистоїть російському агресору.

У коментарі Департаменту інформації УГКЦ Предстоятель УГКЦ відзначив, що цього року, як і щорічно, 22 січня Україна відзначатиме чергову річницю Акту Злуки, який ознаменував об’єднання Західноукраїнської Народної Республіки і Української Народної Республіки. Сталося це 22 січня 1919 року.

«Сьогодні Україна щороку святкує цю подію у День соборності нашої держави, що має, на мою думку, дуже глибоке історичне значення, водночас дуже промовисте для нас сьогодні. Тому що здійснилося віковічне прагнення всіх українців, які віками були розшматовані між різними сусідніми державами, – будувати єдину Українську соборну незалежну державу. Українці хочуть жити разом в одній унітарній державі. І ця подія, сторіччя якої через рік будемо святкувати, є дуже промовистою сьогодні, бо подібні виклики стоять і перед нами», – сказав Блаженніший Святослав.

На думку Глави Церкви, сьогодні багато хто хотів би вчергове розшматувати Україну, розділити, нав’язати нам інший державний устрій, який би суперечив ідеї соборності. «Підкреслюються різні регіональні антагонізми. А наші політики використовують цю різницю, аби протиставляти одну частину суспільства проти іншої у своїх політичних цілях. Тому, гадаю, День соборності України потрібно святкувати сьогодні саме для того, аби наголошувати, що на перше місце сьогодні і в церковному, і в суспільному, і в державно-політичному бутті, нам потрібно ставити те, що нас єднає, а не те, що нас роз’єднує або ділить», – наголосив Блаженніший Святослав.

Блаженніший Святослав переконує, що ми мусимо закликати всіх наших громадян, всіх наших вірних, а особливо наших державних діячів до будування соборності: соборності свого мислення, соборності державного будівництва і відповідальності за свою країну, соборності політичного процесу. Бо саме неподільна єдина Україна є запорукою нашого кращого майбутнього.

 

***У 2017 році у флешмобі «United Ukraine» взяли участь понад 12 000 учасників із 63 країн, у тому числі губернатор штату Огайо Джон Кейсік, депутати Європарламенту Коразза Більдт та Валентінас Мазуроніс, конгрессвумен США Мерсі Каптур, міністри, депутати, лідери української діаспори, керівники Церков, відомі громадські культурні діячі та інші. 

 

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *