Зведені дані АТО – 05 березня 2018

Російсько-окупаційні війська вкотре яскраво продемонстрували абсолютне небажання дотримуватися  будь-яких мирних домовленостей. Спільне рішення Тристоронньої контактної групи про всеосяжне, стале та безстрокове припинення вогню, яке мало початися опівночі 5 березня, вже вночі було порушене окупантами із застосуванням мінометів.

Протягом 4 березня усі 7 ворожих обстрілів наших оборонних позицій  визначені як прицільні. Загалом у наш бік було випущено понад 50 мін калібрів 120 та 82 мм, а також здійснено близько 10 пострілів з танку.

Військовослужбовці Збройних Сил України двічі відкривали вогонь у відповідь зі стрілецької зброї.

Внаслідок обстрілів з боку російсько-окупаційних військ жодний захисник України не був поранений та травмований.

Зазначаємо, що напередодні Штаб АТО оприлюднив повідомлення, що Збройні Сили України готові до встановлення та дотримання режиму припинення вогню з 00:00 годин 5 березня 2018 року.

Підрозділи ЗС України у районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей, готові до забезпечення виконання усіх заходів щодо запровадження та підтримання режиму припинення вогню по всій лінії розмежування сторін на сході України.

Слід нагадати, що кожна домовленість про припинення вогню силами АТО дотримувалася неухильно. Водночас, виключно у разі загрози життю та здоров’ю цивільного населення, особового складу підрозділів ЗС України, здійснення інших провокаційних дій бойовиками окупаційної адміністрації Російської Федерації, Збройні Сили України готові негайно адекватно реагувати у відповідь.

Наголошуємо, що російсько-окупаційні війська фактично відразу ж зірвали оголошене напередодні перемир’я. Вже о 01:00 ночі 5 березня ворог порушив домовленості щодо припинення вогню.

Так, протягом півтори години противник вів прицільний вогонь з автоматичних станкових гранатометів і стрілецької зброї по захисниках населеного пункту Щастя. Також тут зафіксовано розрив 4-х ворожих снарядів із мінометів калібру 82-мм. Окрім цього, з близько 04:30, протягом години, окупанти застосували міномети калібру 82-мм по захисниках Троїцького, випустивши 7 мін, та вели вогонь з великокаліберного кулемету.

Внаслідок цих ворожих обстрілів, після оголошеного перемир’я, сьогодні, 5 березня, ніхто із українських військових не постраждав.

Наголошуємо, що підрозділи сил АТО вогонь у відповідь не відкривали, суворо дотримуючись умов перемир’я!

Луганський напрямок

4 березня на противник тричі порушив режим припинення вогню ввечері.

Двічі під тривалими обстрілами російсько-окупаційних військ з мінометів калібру 82 мм, станкових гранатометів та стрілецької зброї опинялися наші опорні пункти в районі Щастя.

Ще один ворожий обстріл із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм зафіксовано нашими військовими в районі Луганського, що на Світлодарській дузі.

Донецький напрямок

Минулої доби противник 4 рази відкривав вогонь по позиціях Збройних Сил України.

Перший ворожий обстріл з мінометів 120 калібру був зафіксований нашими військовими в районі Мар’їнки з опівночі.

Найбільшу активність на Донецькому напрямку противник проявляв в районі Павлополя. Протягом півтори  години, починаючи з 07:00 ранку, противник обстрілював наші опорні пункти з мінометів калібру 120 мм, БМП, станкових гранатометів та стрілецької зброї і навіть з озброєння танку.

Ще один мінометний обстріл наших позицій з калібру 120 мм відбувся в районі Широкиного.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Наприкінці лютого – на початку березня ц.р. російські приватні військові компанії (ПВК) активізували агітаційні заходи з вербування населення тимчасово окупованого Донбасу для участі у бойових діях на території Сирії. Перевага надається кандидатам, які мають бойовий досвід та хоча б базову підготовку за однією з військово-облікових спеціальностей. Незважаючи на обіцянки російських вербувальників щодо «стабільного соціального пакету» та високого фінансового забезпечення, бажаючих поповнювати ряди ПВК виявилося небагато. Інформація про значні втрати російських найманців у Сирії у лютому ц.р. спонукала відмовлятись від пропозицій агентів ПВК у т.ч. і т.зв. «ветеранів Донбасу» та військовослужбовців російських окупаційних військ.

Інформація штабу АТО

Російсько-окупаційні війська планують вдатися до серйозних вогневих провокацій як проти підрозділів Збройних Сил України, так і проти цивільного населення.

Це може бути вже неодноразово випробувана окупантами підступна тактика, коли, обстрілюючи позиції українських  військових, кремлівські найманці одночасно вестимуть вогонь також у бік окупованих населених пунктів.

Такими цинічними діями противник намагатиметься створити умови для звинувачення сил АТО у нібито обстрілах непідконтрольних українській владі прифронтових населених пунктів.

Для реалізації злочинних намірів російсько-окупаційні війська планують залучити підконтрольні їм т.зв. ЗМІ, а також знімальну групу телеканалу «Росія-24», яка прибула на окуповані території Донецької та Луганської областей. За задумом окупаційної адміністрації РФ вони мають знімати та оприлюднювати відповідну картинку з метою дискредитації Збройних Сил України, військового та військово-політичного керівництва України.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

Джерело