«Генетичні маніпуляції без моральних принципів призводить до непоправної шкоди», – сказав професор Юрій Мончак, виступаючи в УКУ

У Школі біоетики Українського католицького університету відбулись відкриті лекції Юрія Мончака, професора факультету медицини Макґільського та Монреальського університетів Канади. Лекції відбулась 16-17 березня.

Студенти сертифікатної програми з біоетики «На службі охорони життя», а також інші учасники мали нагоду слухати лекції на тему: «Молекулярна біологія, мутанти, гібриди і штучне життя. А що далі?». В рамках відкритих лекцій професор Юрій Мончак розглянув поняття молекулярної біології та молекулярної діагностики, генетично модифікованих організмів, стовбурових клітин та клонування. За словами професора: «Впровадження генетичних маніпуляцій без моральних принципів призводить до непоправної шкоди на довгі роки. Також я переконався, що завжди можна знайти альтернативний моральний вихід із ситуації. Бог створив природу, і вона не є злою. Але надуживання природою є злом.»

Лекції відвідало більше ста учасників, серед яких були студенти цьогорічної сертифікатної програми з біоетики, випускники Школи біоетики УКУ, викладачі та студенти Львівського державного медичного коледжу ім. Андрея Крупинського, а також учні Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату. Варто відзначити, що відкриті лекції відвідали зокрема багато лікарів, для яких важливими темами були новітні методи лікування, а також персоналізована медицина. Лекції відбувались у приміщенні Інформаційно-ресурсного центру імені Митрополита Андрея Шептицького.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.ucu.edu.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *