«Істина відкриє наші очі, щоб не робити помилок в українському суспільстві», – єпископ Йосиф (Мілян)

«Якщо українці не переосмислять подій 1768 року в контексті сьогодення, то рани минулого не загояться в нас ніколи. Вони болітимуть і даватимуть іншим нагоду шмагати тіло України до страшенного болю».

Про це у своєму слові говорив владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, під час урочистого відкриття конференції «Зцілюючи рани минулого: 1768 рік в історії України (православна, римо-католицька, унійна та юдейська етноконфесійні спільноти в умовах Барської конфедерації, Коліївщини і російської окупації)», яка сьогодні проходить у Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Звертаючись до присутніх, промовець зауважив: «Якщо говорити про зцілення ран у контексті матеріальному, то людина мусить осмислити, що вона їх має. Ідучи до певного спеціаліста, людина повинна бути відкритою та чесною. Це те, про що говорив Господь у Євангелії: «Шукайте правди, і правда визволить вас». Не тільки в духовному, а й в усіх контекстах людського буття на цій землі».

Ведучи далі, єпископ пригадав відомий вислів (історія – вчителька життя) і запитав у слухачів: «Чого навчила нас історія цих минулих століть, 250 років від часу постання Коліївщини до сьогодні?» Шукаючи відповіді на це запитання, він зауважив: «Можливо, згідно з політкоректністю, ми сьогодні не мали б говорити про ці події, зокрема у світлі течій і змін, які відбуваються в українському суспільстві та у православ’ї. Але коли триматися слів Христових: «Шукайте правди і правда визволить вас» – то хоч би якою була правда, хоч би як боліли нас рани минулого, мусимо прагнути до істини. Бо істина відкриє наші очі для того, щоб не робити помилок в українському суспільстві».

Далі архиєрей наголосив: «Так і напрошуються певні паралелі стану війни в Україні, оборона «руского міра», війна на Донбасі, анексія Криму… Чи це не продовження подій 1768 року? Якщо українці не переосмислять цих подій у контексті сьогодення, то рани минулого не загояться у нас ніколи. Вони болітимуть та даватимуть іншим нагоду шмагати тіло України до страшенного болю».

На завершення свого виступу владика висловив слова вдячності усіх, кому цікава ця тематика: «Я вдячним усім організаторам та учасникам цієї непростої конференції за те, що ми готові говорити про ці події, шукати істину, відкривати очі України на те, що відбулося, аби не повторилося».

Окрім цього, єпископ сказав, що дуже часто задумується над великою працею президента Українського католицького університету владики Бориса (Ґудзяка), який зробив усе можливе, щоб створити Інститут історії Церкви, де зібрано поважний багаж історичних тверджень про нашу Церкву в умовах підпілля.

Прес-служба Київської архиєпархії

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *