В Україні видали 10-мільйонний біометричний паспортСьогодні, 21 вересня, в паспортному сервісі було видано 10-мільйонний біометричний паспорт для виїзду за кордон.
В офіційній церемонії, що відбувалась в державному підприємстві «Документ», взяли участь Президент України Петро Порошенко та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Президент України зазначив, що Європейський союз радо приймає і визнає українські паспорти.
«У нас відбувається надзвичайно урочиста подія. Півтора року тому я був перший українським громадянином, який отримав перший біометричний паспорт. І сьогодні паспорт буде отримувати 10-ти мільйонний громадянин України. Наші паспорти вже більше ніж, пів року приймає Європа і ми не створили жодних проблем нашим партнерам з ЄС», – сказав Петро Порошенко.
Глава держави відмітив, що кожен четвертий українець отримав біометричний паспорт. «Ця цифра – 10 мільйонів ще раз підтверджує, що ті, хто стверджував, що нам не потрібен безвізовий режим з Європою дуже помилявся. В нашій державі відбуваються важливі зміни і ми готові заради них важко працювати», – підкреслив Петро Порошенко.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що український біометричний паспорт посів 24 місце за рейтингом Global Passport Power Rank 2018, а у 2014 році наша держава обіймала 53 місце.
«Україна виконала всі умови безвізу, забезпечила українцям можливість відвідувати без віз 90 країн світу. Ще у 41 країні візу можна оформити по прибуттю. За рік безвізом скористалися більш 6 мільйонів українців», – сказав Арсен Аваков. Міністр розповів, що після запровадження безвізового режиму ЄС для України у червні 2017 року, спостерігався величезний сплеск попиту на закордонні паспорти – протягом 12 місяців дії безвізу українці оформили понад 5 мільйонів закордонних паспортів, тоді як раніше річний обсяг видачі цих документів не перевищував 2,5 млн. «Великий попит спричинив черги та затримки у видачі паспортів, тому ми швидко долучилися до вирішення проблеми. Міграційна служба збільшила більш як утричі кількість власного обладнання для оформлення біометричних документів. На сьогоднішній день 92 ЦНАП вже оформлюють біометричні документи», – розповів Арсен Аваков. Варто зазначити, що з початку року в Україні оформлено понад 3,7 млн закордонних паспортів та близько 900 тисяч ID-карток. Щодня Державна міграційна служба обробляє понад 16 тисяч заяв на оформлення біометричного паспорту. Власницею паспорту стала киянка Поліна Савіна. Дівчина навчається на філолога, тому можливість вільних подорожей Європою дозволить їй отримати найкращі знання і застосувати їх на благо України. Крім того, президент України підписав Указ, відсьогодні 10 жовтня вважатиметься професійним святом – Днем міграційної служби України. Цю дату вибрали не випадково. 10 жовтня – це дата визначення паспортної служби як держограну у системі МВС у 1994 році.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *