«Запали свічку пам`яті!» – Фатіма, Португалія

Громада українців в Португалії долучилася до вшанування жертв Гододомору 1932-1933 рр. приурочена 85-м роковинам. Цьогоріч «Запали свічку пам`яті!» вшанування страшного геноциду української нації, відбулося 6 жовтня 2018 року у м. Фатіма, де понад 100 років з’явилась Матір Божа трьом пастушкам.

Разом з іншими народами світу, українці молилися на вервиці, де десятина була озвучена українською мовою, а також духовенством УГКЦ  відправлена панахида, де в молитві були зачитані імена 85 дітей, замордовані голодом. 

На завершення заходу всіма учасниками акції були запалені символічні 85 свічок у пам’ять жертв Голодомору, а також з промовами виступила Посол України в Португальсткій Республіці- Інна Огнівець, Координатор УГКЦ у Португалії, отець Ілля Фіголь а також представник СУП та ІГ СУМ. 

Зазначимо, що 1 вересня 2018 року Світовий Конґрес Українців, разом зi своїми партнерами: Міністерством закордонних справ України, Українським інститутом національної пам’яті та Національним музеєм “Меморіал пам’яті жертв Голодомору”, розпочав міжнародну акцію “Запали свічку пам’яті!”, щоб відзначити 85-ті роковини геноциду українського народу – Голодомору. Протягом 85-ти днів до Міжнародного дня пам’яті Голодомору 24 листопада 2018 р. свічка буде горіти щодня в іншій частині світу, об’єднуючи українців та друзів України у пам’ять невинних жертв політики геноциду сталінського режиму, підвищуючи таким чином обізнаність у питаннях прав людини, поваги та терпимості.

Прес-служба УГКЦ у Португалії

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *