ООС: зведені дані – 23 жовтня 2018

Минулої доби кількість вогневих провокацій з боку противника дещо зменшилася. Також не зафіксовано застосування російсько-окупаційними військами озброєння заборонених Мінськими домовленостями калібрів.

Луганський напрямок

Окупанти порушили режим перемир’я тричі.

У вечірній час доби ворог з гранатометів різних типів, кулеметів та стрілецької зброї інтенсивно обстрілював наші позиції в районі населених пунктів Кримське, Щастя та Золоте-4. Зокрема, українські військовослужбовці, які виконують бойові завдання поблизу Щастя перебували під вогневим впливом з гранатометів протягом трьох годин.

Аби придушити активність противника, наші війська були змушені відкривати вогонь у відповідь.

Донецький напрямок

Вчора зафіксовано 9 випадків відкриття ворогом вогню.

Зі стрілецької зброї, гранатометів та кулеметів великого калібру противник по два рази обстріляв опорні пункти Об’єднаних сил неподалік Мар’їнки та Лебединського.

Піхотне озброєння окупанти також застосовували біля Новотроїцького, Березового, Чермалика, Пісків і Тарамчука.

Загалом протягом минулої доби зафіксовано 12 ворожих обстрілів.

На ділянках, де противник застосовував зброю найактивніше, наші військові, з метою збереження власного життя та здоров’я адекватно відповідали, усього військовослужбовці Об’єднаних сил відкривали вогонь у відповідь 5 разів.

За добу жоден український захисник не загинув і не був поранений.

Обстановка станом на 23 жовтня

Від початку цієї доби до 11-ї години ворог утримався від вогневих провокацій.

Втрат у лавах Об’єднаних сил немає, ситуація цілком контрольована українськими підрозділами.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російським окупаційним командуванням прийнято рішення про притягнення до відповідальності деяких командирів підрозділів з’єднань і частин 1 (Донецьк) та  2 (Луганськ) АК ЗС РФ за недбале зберігання й експлуатацію озброєння та військової техніки. Зокрема, за результатами проведеної комісіями з озброєння командування російсько-окупаційних військ у період з 17 по 20 жовтня ц.р. перевірки підрозділів у більшості з них виявлено численні недоліки, у т.ч. факти розкрадання стрілецької зброї та боєприпасів, пально-мастильних матеріалів, ремонтних комплектів та іншого військово-технічного майна.

При цьому, російське окупаційне командування у примусовому порядку зобов’язало командирів підрозділів забезпечити усунення виявлених недоліків за власний рахунок у найкоротші терміни.

Це викликало обурення російських військовослужбовців, які прибули під час останньої ротації і не причетні до скоєння виявлених правопорушень.

У визначених районах Донецької та Луганської областей триває робота інженерно-саперних підрозділів Збройних Сил України

Протягом тижня наші саперні підрозділи перевірили більше 17 га території та знешкодили 463 одиниці вибухонебезпечних предметів.

Загалом, з початку бойових дій, сапери Збройних Сил України перевірили понад 4 тисячі 57 га території Донецької та Луганської областей, та знешкодили понад 253 тисячі 300 вибухонебезпечних предметів. Очистили понад 1450 км доріг та маршрутів руху, 17 км залізничних колій.

У Києві, у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочався вже V Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу

У заході беруть участь понад 600 учасників.

Серед іноземних доповідачів – високоповажні представники Європейського Союзу і країн-партнерів. Крім цього, до заходу залучені іноземні слухачі – представники із Румунії, Молдови, Вірменії, Грузії, Австрії, Литви, Азербайджану, Королівства Нідерланди, Греції, Ірландії, Італії.

Протягом Курсу його учасники матимуть можливість сформулювати спільні погляди на сучасні проблеми європейської безпеки та перспективи подальшого співробітництва України з Європейським Союзом.

Серед основних питань для обговорення під час запланованих лекцій, семінарів та брифінгів – формування стратегічного середовища Європейського Союзу, захист цивільних осіб, тероризм, гібридна загроза, міграція, інформаційна безпека, глобальна стратегія ЄС, спільна політика міжнародної безпеки, структури з кризового менеджменту, розвиток спроможностей, інтегрований підхід, а також майбутнє Спільної політики безпеки та оборони Європейського Союзу.

Ігри Нескорених – Invictus Games – 2018

Сьогодні, 23 жовтня, у третій день проведення міжнародних спортивних змагань Ігри Нескорених («Invictus Games – 2018») у Сіднеї, український ветеран Олександр Гавриленко не залишив жодного шансу суперникам і виборов для національної збірної золоту медаль з пауерліфтингу у середній вазі.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *