«Роль мирян у Церкві є дуже значною», – о. Андрій Нагірняк

3-4 листопада у Києві відбулася визначна подія – ІІІ з’їзд мирян УГКЦ, у рамках якого вперше був проведений форум «Відкриті двері УГКЦ» як для вірян, так і для всіх бажаючих.

У роботі з’їзду та форуму взяли участь делегати усіх єпархій та екзархатів УГКЦ – працювали, слухали доповіді і, що важливо, мали можливість висловити свою думку щодо тих чи інших питань. Яким бачиться місце і роль мирян у сучасній УГКЦ, за підсумками цих заходів, говорив у програмі «Вечірні діалоги з душпастирем» від 5 листопада в ефірі «Воскресіння. Живе радіо» о. Андрій Нагірняк.

 «З’їзд і форму дали нашим вірним унікальну можливість – говорити про свої проблеми, озвучити питання, які їх цікавлять, донести свою думку й бачення певних проблем, – вважає о. Андрій. – Така можливість у Церкві є не завжди – зазвичай, миряни слухають. Говорить священик, проповідник. Попри те роль вірних у Церкві є дуже значною. 99, 99% церковної спільноти – це це миряни, вірні, народ Божий. І саме серед них, у  цьому середовищі народжеуться й виникає багато пропозицій і питань, які повинні бути враховані Церквою як спільнотою… »

Отець Андрій наголошує, що роль священиків, кліру у Церкві не є керівною – в першу чергу, це служіння потребам спільноти. Сьогодні чути голос мирян – необхідність для Церкви, яка прагне бути живою. Як говорив папа Іван Павло ІІ, у часи кризи спасіння Церкви відбувається через масові згромадження, соборність Церкви, зібрання вірних. Вони є Церквою. Власне, ця соборність – фундаментальна цінність, на якій будується і стоїть жива Церква, адже Бог теж є певною спільністю.

reradio.com.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *