«Цей фільм справить колосальне враження в Україні, яка зараз переживає момент, коли людям деколи опускаються руки», – Глава УГКЦ у Чикаго

У п’ятницю, 9 листопада 2018 року, в Чикаго, в культурному осередку Святих Володимира і Ольги, відбувся допрем’єрний показ нового фільму «Блаженніший» про Патріарха Йосифа Сліпого. Фільм розповідає про період життя Патріарха від його звільнення з сибірської неволі у 1963 році і до його смерті у 1984 році.Зображення 1 / 15

Назад

Вперед

Використовуйте клавіші для перегляду

Першими глядачами фільму, останні кадри якого були змонтовані 7 листопада вночі, стали душпастирі, парафіяльна рада, святочний комітет та усі охочі, а також Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та владика Венедикт (Алексійчук), Правлячий єпископ Чиказької єпархії УГКЦ. Після презентації провели відкриття ювілейної виставки з нагоди 50-ліття парафії Святих Володимира і Ольги.

«Ми маємо перед собою особливий твір кіноматографічного мистецтва. Хоча той фільм не був коротким, але ми усі дивилися його з великим захопленням. Я вважаю, що цей фільм справить колосальне враження в Україні, яка зараз переживає момент, коли людям деколи опускаються руки. А коли вони щоразу краще пізнають постать Патріарха Йосифа Сліпого, то українці з різних частин України, які можуть навіть не розмовляти українською, кажуть нам, що він є тією особою, за якою вони готові йти, він дає їм надію», — розповів Предстоятель УГКЦ після перегляду фільму.

А згодом додав: «Навіть тоді, коли здається, що не вдається нічого зробити, саме тоді є добра нагода, щоб замислитися не над тим, що не можна здійснити, а над тим, що варто втілити. Можливо, саме тепер нам потрібно вчитися думати не про завтрашній день, а замислюватися про те, якою буде наша Церква, Україна, український народ та діаспора через 50 років», — роздумує Глава Церкви.

На його думку, у кінокартині є чимало гострих моментів. За його словами, цей «фільм з перчиком» промовляє до сердець глядачів та змушує дума.

«Кінострічка обов’язково знайде свого глядача і зробить велику революцію в умах українців, які, можливо, зараз думають про те, яку ми хочемо мати Україну навіть не завтра, а через 50 років, а також українців, які хочуть все ж таки відчути, що наша Україна була, є і буде. Адже Господь посилає нашому народу таких людей як Патріарх Йосиф», — переконаний Блаженніший Святослав.

Владика Венедикт розповів, що Патріарх Йосиф надихає і мотивує нас забути про комплекти меншовартості та почати втілювати добрі справи.

«Для мене цей фільм показав, що може зробити лише одна особа, і що Патріарх Йосиф Сліпий зробив. Як він так багато зробив, то і кожен з нас може щось зробити, щось змінити на краще. А у нас є глибоко закорінені почуття меншовартості, мовляв, а що я можу, а що від мене залежить, а на що я можу вплинути?» — роздумує владика Венедикт.

«Я вдивлявся в його постать і чув що він говорив — це вияв святості, яка виражається через людськість, його сильну і рішучу постать. Проте, це преображення як людини відбулося у Господі. Тому для мене це є надзвичайно важливий фільм, який показує постать особи, яка дала Всевишньому проявитися, яка дала діяти Творцеві для певного народу в конкретній Церкві. Тож для мене і для нас це приклад ставати постатями, особистостями і щось робити в нашому житті», — закликає Правлячий єпископ Чиказької єпархії.

Нагадуємо, Блаженніший Святослав, на запрошення владики Венедикта (Алексійчука) у ці дні здійснює свій душпастирський візит до Чикаго, який триватиме до 13 листопада 2018 року. Мета візиту — взяти участь у святкуванні 50-ліття парафії Святих Володимира і Ольги.

Фото зі сторінки Sts. Volodymyr and Olha Ukrainian Catholic Church

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *