«Ця парафія є символом відродження, зцілення, а також свідком воскресіння української Церкви у США», — Блаженніший Святослав у Чикаго

Сьогодні ми хочемо згадати події 50-літньої давності, коли свідок воскресіння та муж Божої сили Патріарх Йосиф Сліпий прибув сюди, щоб оздоровити дух української громади в Чикаго, і заснував парафію Святих Володимира і Ольги.Зображення 1 / 8

Назад

Вперед

Використовуйте клавіші для перегляду

На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму слові до вірних у неділю, 11 листопада 2018 року, під час Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Святих Володимира і Ольги в Чикаго. Того ж дня також відбувся ювілейний бенкет у культурному осередку цієї парафії.

«Я думаю, що ця парафія є символом відродження, зцілення і надії, а також свідком воскресіння української Церкви в США. Найважливіше те, що воскресла надія, а українці, навіть у вільному світі, перестали боятися про майбутнє своєї Церкви, громади і свого народу. Навіть тоді, коли Церква на рідних землях перебувала у стані переслідувань, світло надії засяяло над нашим народом. Ми сьогодні хочемо скласти подяку Богові за нашого великого ісповідника віри, свідка воскресіння і носія Божої сили Патріарха Йосифа Сліпого», — промовив духовний лідер греко-католиків.

Глава УГКЦ висловив слова глибокої вдячності владиці Венедиктові (Алексійчуку), Правлячому єпископу Чиказької єпархії, за організацію візиту та служіння.

Варто зазначити, що Предстоятель подякував усім священикам за присутність, особливо “ветерану” парафії о. Івану Кротцю, який є свідком становлення та розвитку парафії. Окрім цього, була зачитана патріарша грамота пароху парафії о. Олегові Кривокульському, який разом з парафією святкує 50-ліття з дня народження, а також 20-річчя свого священичого служіння.

«Головний винуватець свята — громада храму Святих Володимира і Ольги. Це до вас я приїхав, щоб від усієї Церкви привітати та подякувати вам за працю, служіння, молитви, а також за все, що ви робите (можливе і неможливе), щоб підтримати розвиток розбудови нашої Церкви», — зауважив Блаженніший Святослав.

І одразу додав: «Сьогоднішнє ваше свято є святом не лише цієї парафії, але всієї нашої Церкви. Я дякую за вашу віру й жертовність, а особливо за відданість Главі Церкви і справі розбудови нашого патріархату. Тому я приїхав, щоб вас обійняти і сердечно вам подякувати».

Крім того, була проголошена патріарша грамота пароху та прихожанам з нагоди святкування ювілею, а також освячено пам’ятну таблицю четвертих патріарших відвідин з нагоди 50-ліття парафії Святих Володимира і Ольги Патріархом Святославом.

Нагадаємо, що 12 листопада Глава Церкви відвідає ще одну парафію УГКЦ в Чикаго, — Святого Йосифа Обручника. Тут о 18:30 відбудеться Божественна Літургія.

Довідка

Собор Святих Володимира і Ольги — храм Української Греко-Католицької Церкви, розташований у районі «Українське село» в Чикаго. Це один із головних центрів Чиказької єпархії УГКЦ.

Парафія Святих Володимира і Ольги в Чикаго була заснована в 1968 році патріархом Йосифом Сліпим і єпископом Чиказької єпархії Ярославом Габро.

Будова храму тривала у 1971 – 1973 роках. 20 травня 1973 року Блаженніший Йосиф освятив новозбудований собор.

Архітектор храму Ярослав Корсунський. Він опрацював план цього храму на основі візантійсько-українського стилю, вживаного в Україні упродовж ХІ – ХІІІ століть.

Фото владики Венедикта і Романа Васьківа  з Фейсбук

 

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *