Владика Василій взяв участь у відкритті барельєфа Костянтину Острозькому у м. Вільнюсі

11 листопада на фасаді храму Пресвятої Трійці Вільнюса, що належить УГКЦ, урочисто відкрили меморіальний барельєф великому литовському гетьману князю Костянтину Острозькому.

Барельєф освятив Екзарх Харківський Владика Василій за участі духовенства, вірних, а також офіційних осіб, представників української громади, литовської громадськості.

Варто зазначити, що цей храм був побудований за рішенням  Костянтина Острозького як подяка Господу за перемогу над московським військом в битві під Оршею (1514).

Авторами відкритого барельєфа стали скульптори Олесь Сидорук та Борис Крилов (Київ), а виділив кошти – меценат Роберт Габул (Київ).

Цю справу було започатковано за ініціативою Історичного факультету Вільнюського університету та ігумена Вільнюського василіянського монастиря о. Вінкентія Пелиха ЧСВВ.

Князь Костянтин Острозький (1460-1530) – видатний військовий і державний діяч Великого Князівства Литовського, Руського та Жемайтійського. Похований у Києво-Печерській лаврі.

У 2017 році іменем Великого гетьмана Костянтина Острозького Україна, Литва та Польща назвали багатонаціональний військовий підрозділ – литовсько-польсько-українську бригаду (LITPOLUKRBRIG).

Джерело: ukrinform.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *