Глава УГКЦ узяв участь у спільній молитві за жертв Голодомору

У День пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років Блаженніший Святослав узяв участь у заходах із вшанування пам’яті невинно убієнних у ті страшні роки.Зображення 1 / 20

Назад

Вперед

Використовуйте клавіші для перегляду

Під час церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні Президент Петро Порошенко наголосив на важливості правди про жертв Голодомору та вшанування їхньої пам’яті.

«Протягом десятиліть за одне лише згадування про Голодомор можна було заплатити роками неволі. Та в тисячах і тисячах українських родин продовжували згадувати імена загиблих родичів. Пошепки переповідали страшні подробиці. У таємних щоденниках записували спогади», − сказав Петро Порошенко. 

У церемонії також взяли участь: Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, представники духовенства, громадськості, дипломатичного корпусу, урядовці, народні депутати.

Після цього біля меморіального знаку «Свіча пам’яті» предстоятелі Українських Церков спільно помолилися Панахиду за померлими від голоду в 1932-1933 роках.

По завершенні молитви та виступу Президент України оголосив загальнонаціональну хвилину мовчання, після якої розпочалася всеукраїнська акція «Запали свічку».

Як ми повідомляли, у своєму слові до Дня пам’яті жертв Голодомору у Верховній Раді України Блаженніший Святослав наголосив, що ми повинні не тільки пам’ятати про жертв Голодомору, а й тих, хто їм допомагав вижити. «Ми сьогодні хочемо перед нашим Господом і Спасителем пом’янути усіх жертв, бо не ми, але Він знає ім’я кожного, яке записане на небесних скрижалях. Проте, згадуючи цю трагедію, я би хотів згадати й героїчні сторінки цих роковин, тобто усіх, які намагалися бути голосом людей, у кого голос відібрали, – тих, які рятували жертв цієї трагедії», − зазначив Глава УГКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *