На Луганщині офіційно працевлаштовані майже 4 тисячі людей з …

На Луганщині офіційно працевлаштовані майже 4 тисячі людей з інвалідністю

На початку грудня у міських та районних центрах зайнятості відбулися ярмарки вакансій для людей з інвалідністю, щоб допомогти знайти роботу тим, хто може і хоче працювати незважаючи на фізичні обмеження.

Під час цих заходів безробітні отримали корисну інформацію від представників державних, медичних та соціальних установ. Зокрема, вони дізналися про свої права при працевлаштуванні, можливість безкоштовної санаторно-курортної реабілітації, передплату спеціалізованих періодичних видань, оплату складного індивідуального протезування за рахунок Фонду соціального захисту інвалідів тощо.

Роботодавців просили по можливості створювати доступні й зручні умови роботи, подавати до служби зайнятості вакансії з урахуванням реальних можливостей людей даної категорії. Представникам центру медико-соціальної експертизи порадили вказувати в направленні на роботу не тільки конкретну рекомендовану професію, а набір дозволених функцій, щоб не обмежувати роботодавця у працевлаштуванні особи з інвалідністю.

У Сєвєродонецьку роботу людям з інвалідністю запропонували: ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ», НПО «Сєвєродонецький Склопластик», ПП «Сєвєродонецьке Комфорт-Авто», КП Житлосервіс «Світанок», ПАО «Луганськтепловоз», міський відділ освіти, мережа супермаркетів.

У Лисичанську вакансії надали страхова кампанія «Аско-Донбас Північний», ПАТ «Лисичанськвугілля», житлові організації та приватні підприємці.

У сільських районах вакансій для цієї категорії людей набагато менше. Здебільшого шукають продавців продтоварів, електриків, медсестер, швачок, касирів. Ті, хто зацікавилися вакансіями, могли особисто поспілкуватися з представниками роботодавців.

Зазначимо, сьогодні в області проживають близько 13 тисяч людей з інвалідністю працездатного віку, з них офіційно працевлаштовані 3904 особи.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *