Родинний табір «Екосвіт» розпочав таборове літо в Хорватії

22 червня 2019 року в хорватському місті Селіне розпочався перший заїзд християнського екологічного табору «Екосвіт».

Бюро з питань екології Стрийської єпархії УГКЦ зібрало п’ятдесят п’ятеро людей різного віку, з різних єпархій, щоб роздумувати про християнську відповідальність за створений Богом світ та наблизитися до Творця світу. О. Олегу Кобелю та о. Ярославу Турику, які представляють Екобюро допомагають ще два священики, а саме о. Василь Гриньків та о. Сергій Білоконь. Кілька запрошених аніматорів проводять час з дітьми.

У перший день табору його учасники отримали таборові футболки та кілька настанов щодо того, в чому полягатиме екоспрямованість табору: духовні науки, сортування відходів, обмеження в поліетиленових торбинках, дбайливе ставлення до їжі, води, світла тощо.

На щоденній Літургії священики виголошують екологічні проповіді, які мають за мету закликати вірних до глибшої призадуми над власним життям у стосунку до Бога Творця і Його створіння.

З практичних кроків, треба відмітити облаштування контейнерів для роздільного сортування сміття. Учасники табору намагаються відсортувати скло, пластик, папір, метал та біовідходи.

В часі подорожі до м. Задар о. Олег Кобель мав добру нагоду презентувати свої екоказки «Їжачок-рятівничок» і «Врятований ліс». Окрім читання казок, було обговорення представлених в казці екологічних проблем.

Чимало часу та зусиль на таборі витрачається для популяризації здорового харчування і здорового способу життя. Спеціально запрошений тренер щоденно проводить аеробіку та спортивні естафети.

Пройшло лише три дні табору, а всі його учасники стали ніби однією родиною. Велика заслуга в цьому аніматорів, які зробили на таборі гру «Таємний друг».

Табір в Селіне триває, наступні три заїзди плануються в липні та серпні.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://ecoburougcc.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *