Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

«
»

Глави УГКЦ до Дня Незалежності: «Ми можемо нарікати на нашу державу, але вона є наша і ми за неї відповідаємо»

Подаємо кілька тез Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава про державність з нагоди Дня Незалежності України, які напередодні прозвучали в інтерв’ю «Живому ТБ».

Фото: «Rzeczpospolita»

– Ми справді є незалежною державою, але ми мусимо щораз то більше свою незалежність розбудовувати і утверджувати. Так само як кожен з нас є особою, людиною, але ми мусимо щораз, то більше ставати людиною, бути собою, як про це говорив Патріарх Йосиф.

– 28 років тому Україна як незалежна держава, як суб'єкт міжнародного права заіснувала на мапі світу. Але, очевидно, Україна як мрія, як тотожність народу, Україна як те, що жило в серці і рухало поколіннями українців у боротьбі за свою державу, існувала однозначно швидше. Існувала також Церква… Якби не було Української Греко-Католицької Церкви, важко було б говорити про глибший фундамент Української державності.

– Так, перед нами ще багато праці. Ми мусимо бути незалежні не лише юридично, ми мусимо перестати жити в колоніальній свідомості, як уламок колишньої імперії. Ми повинні ставати собою, будувати свою економіку, свою національну громадську тотожність. Ми справді повинні з об'єкту міжнародної політики ставати її суб'єктом. 

– Можливо, ми недооцінюємо те, що маємо. Щоби зрозуміти ціну того, що маємо, потрібно подивитися трошки на історичні факти, які були певними етапами приготування, були каменями будівництва цієї незалежної держави.

– Ми повинні так реформувати державні інституції, щоби зміна влади в Україні не викликала небезпеки зміни державності. Ми повинні так сьогодні усвідомлювати і будувати наше громадське життя, щоби зміна політичних еліт, не несла небезпеки для самого існування суверенної вільної Української держави.

– Упродовж історії ми справді не мали своєї держави, ми часто жили в чужих державах, навіть на своїй рідній землі. У тих чужих державах ми були людьми другого сорту і наші громадяни сьогодні часами не відчувають, що сьогодні ця держава є таки нашою, не чужою. Ця держава є єдиною на сьогодні гарантією, шо наша національна, громадянська гідність може бути захищена.

– Ми часто хочемо втекти в інші держави і користатися їхніми благами, але будьте певні, ми ніколи не будемо мати таких прав і гідностей, як на своїй Богом даній землі. Ще наш Шевченко говорив: у своїй хаті своя правда, і сила, і воля.

– Нам так важливо зрозуміти, що та держава, яка сьогодні в нас є, вона є наша! Ми можемо на неї нарікати, можемо казати, що, можливо, вона не така, яку ми ще б хотіли мати. Але ми мусимо взяти за неї відповідальність. Це відчуття, що це є моя держава, відчуття моєї за неї відповідальності має бути одним з важливих елементів виховання державницької свідомості в кожного громадянина.

– Часто чую фрази: треба так зробити, аби держава і громадянин між собою не перетиналися, треба так зробити, щоби держава не втручалася в життя громадянина, а громадянин до кінця не втручався у справи держави. Ну, це є абсолютно безвідповідальна позиція. Треба брати активну участь у житті своєї держави і відчути, що держава є спільним благом.

– Якщо ми будемо жити в обмеженому світогляді власного егоїзму, тоді будемо нищити все те, що є спільне. Тоді будьте певні, що це ваше особисте егоїстичне щастя, ваша зона комфорту буде знищена.

– Скажімо собі правду, хто не хоче будувати свою державу, буде завжди людиною другого сорту в чужих державах.

 

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *