Обшуки та арешти в болгарському товаристві “Русофіли” за підозрою в шпигунстві

9 вересня Болгарське державне агентство національної безпеки (ДАНС) і Спеціалізована прокуратура провели обшуки і арешти в офісах і будинках членів неурядової організації “Національний рух “Русофіли”.

Оперативні дії були проведени в зв’язву з відкритим 3 липня 2019 року кримінальним провадженням по ст. 105 Кримінального кодексу Республіки Болгарії
Згідно статті 105 КК Болгарії кожен, хто працює на іноземну державу як шпигун, карається позбавленням волі на строк від 5 до 15 років. Обвинувачений може бути покараний відповідно до цієї статті, навіть, якщо немає доказів передачі секретної інформації.

Колишнього головного редактора газети Болгарської соціалістичної партії «Дума» і нинішнього секретаря руху “Русофіли” Юрія Борисова заарештували рано вранці. У будинку у Борисова був проведений обшук, вилучено комп’ютери та різні документи. За словами дружини Борисова, журналістки Дори Чичкової, він переніс серцевий напад кілька днів тому і погано себе почуває. Після допиту в Спеціалізованій прокуратурі Борисова відпустили.

Президент товариства Микола Малинов залишився під вартою на 24 години. Малинов народився 12 вересня 1968 року в Софії. Вивчав історію в Київському державному університеті. Був членом Виконавчого бюро Національної ради БСП (Болгарської соціалістичної партії) і депутатом 40-го і 42-го з’їздів Народного зібрання. Представник в Болгарії російських телеканалів: Перший канал, Всесвітня Мережа, ТВ Центр, Полювання та Рибалка. У 2011 році Малинова нагородив президент Росії Д. Медведєв орденом Олександра Пушкіна. У 2017 році нагороджений орденом Товариства розвитку російського історичного просвітництва «Двоголовий орел», яким керує олігарх Костянтин Малофєєв при безпосередній співпраці з Леонідом Решетніковим.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *