Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

«
»

У Франківську через утеплення дитсадка може постраждати оригінальний розпис.

В Івано-Франківську через утеплення будівлі дитсадка «Карпатська Казка» мало не знищили оригінальний розпис – сграфіто авторства художників Петра Прокопіва й Петра Боєчка. Утім після того, як мешканці надали цьому факту розголосу в соцмережах, міський голова Руслан Марцінків повідомив, що роботи призупинили.

Біля будівлі дитсадка встановили риштування й навіть почали утеплювати її мінватою. Фото: facebook.com/vasyl.stefanyshyn

«Країна варварів…і дебілів! Знищують один із кращих розписів міста – сграфіто художника Петра Прокопіва і Петра Боєчка. Івано-Франківськ, ДНЗ №27 «Карпатська казка», – так емоційно відреагував на проведення робіт місцевий мешканець, художник Василь Стефанишин.

Менш ніж за годину місцеві мешканці надали розголосу факту руйнування оригінального розпису та змусили від реагувати на це міську владу. Зокрема, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків так прокоментував цей допис у FB: «Дав доручення припинити роботи! Нехай йдуть робити інший садок!»

А директор департаменту освіти і науки Ігор Максимчук повідомив, що в дошкільному закладі запланували капітальний ремонт за програмою НЕФКО, зокрема утеплення фасаду. «Але на даний момент всі роботи призупинені та проводяться консультації з мистецтвознавцями, художниками щодо художнього зображення на фасаді закладу. Ніхто не буде нищити об’єкти, які мають мистецьку цінність», – додав він.

Наразі роботи на будівлі дійсно призупинили, але не відомо, якою буде подальша доля цього сграфіто та чи вдасться і зберегти розпис, і водночас зробити будинок комфортним та теплим.

Місцеві мешканці кажуть, що оригінальний розпис подобається малечі, яка ходить у цей дитсадок. Фото: facebook.com/vasyl.stefanyshyn

Для довідки:

Сграфіто  (італ. sgraffito), або графіто (італ. graffito) – техніка створення настінних зображень, перевагою яких є їхня стійкість.

Для отримання багатобарвного сграфіто на стіну наносять декілька шарів вапна, що відрізняються за кольором (забарвлюють різними пігментами); потім його зіскрібають на різну глибину, щоб оголити шар із потрібним кольором.

У техніці сграфіто розписані зовнішні стіни багатьох ренесансних садибних будинків Центральної Європи, зокрема Літомишльський замок в Чехії та замок Красицьких у Польщі.

За часів Радянського Союзу сграфіто було доволі поширеною технікою, в якій часто створювали монументальні панно. Особливо популярною – в 1970-х роках.

На Івано-Франківщині збереглося чимало таких панно радянських часів. До слова, нещодавно в Надвірній члени обласної організації ВО «Свобода» висловили пропозицію створити мурал зі Степаном Бандерою поверх такого модерністського панно. Бандеру хочуть зобразити з татуюванням тризуба, годинником на руці та у футболці.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *