ПРОДАЖ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ –…

Закон, котрий дозво…

ЗЕМЕЛЬНА АФЕРА

Вночі, як злодії. В…

Війни, пошесть та бунти.…

Інтерв'ю з Іриною …

Українська земля — не…

Українська земля —…

До 90-ї річниці знищення…

Є події, про які кр…

"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

«
»

11 вересня 2001 – темний день в історії людства

11 вересня 2001 – темний день в історії людства
Минуло 18 років від того дня, який назавжди змінив історію Сполучених Штатів Америки й усього світу. В цю сумну річницю пригадуємо слова Вселенських Архиєреїв з цієї нагоди.

Luisa Urbani / Світлана Духович – Ватикан

Звичайний вересневий день за кілька хвилин перетворився в найгірший для історії США теракт. О 8:46 місцевого часу літак рейсу «American Airlines 11» врізався у Північну Вежу Всесвітнього торгового центру в центрі Нью-Йорку, викликавши пожежу. Невдовзі після цього, інший літак вдаряється об Південну Вежу. Поліція й пожежники намагаються евакуювати людей з двох будівель. Південна Вежа падає, хмара пороху спочатку закриває небо Нью-Йорку, а потім покриває всіх і все. Трохи пізніше падає також і друга вежа. Невдовзі літак рейсу «American Airlines 77» падає на будівлю Пентагону. Четвертого нападу вдалося уникнути, завдяки тому що пасажири на борту рейсу «United Airlines 93», захопленого терористами, вчинили опір: літак з усіма пасажирами розбився.

Співчуття Івана Павла ІІ

Очі мільйонів людей у цілому світі були звернені на екрани телевізорів, слідкуючи в прямому ефірі за всім, що відбувалося. За трагічними картинами спостерігали також і у Ватикані, де наступного дня Папа Іван Павло ІІ під час молитви «Ангел Господній» закликав вірних, що зібралися на площі Святого Петра, молитися за постраждалих внаслідок теракту, називаючи цю трагедію «темним днем в історії людства, страшним зазіханням на людську гідність». Папа Войтила також наголосив, що «навіть, якщо сила темряви, здається, переважає, віруюча людина знає, що останнє слово не належить злу й смерті».

Папа Іван Павло ІІ приймає на аудієнції пожежників Нью-Йорку, 10 листопада 2001

Хрест серед руїн – символ надії

Серед картин, що змінюють одна одну на телеекранах всього світу, з’являється зображення хреста: під час рятувальних робіт, серед пороху й руїн, перед пожежниками постав хрест з двох металевих колод зруйнованої структури Всесвітнього торгового центру. Цей хрест, під яким збиралися віруючі різних релігій, став символом підтримки для тих, що втратили своїх рідних. До тепер він зберігається в «Національному меморіалі й музеї 11 вересня».

Папа Венедикт XVI відвідує меморіал

«Національний меморіал і музей 11 вересня» – це місце, що символізує відродження та пам’ять про загиблих й тих, що вижили. На місці, де раніше височіли вежі-близнюки, тепер розташовані два великі басейни, що символізують втрату людських життів і порожнечу, яку залишили по собі терористичні напади. Папа Венедикт XVI відвідав цей меморіал з нагоди сьомої річниці трагедії. Після зустрічі з родичами загиблих і рятувальниками він зупинився на молитву, прохаючи Господа дарувати нам «мудрість й мужність невпинно трудитися задля світу, в якому мир і любов пануватимуть серед країн та в серцях усіх».

Папа Венедикт XVI відвідує меморіал "Ground Zero" 20 квітня 2008 р.

Папа Франциск про перемогу добра над злом

У 2015 році це символічне місце відвідав Папа Франциск. Він також зустрівся з рідними тих, що втратили життя, і молився разом з 12 іншими релігійними лідерами. Святіший Отець зазначив, що «це місце смерті перетворюється також у місце життя, врятованих життів, у пісню, що спонукає стверджувати, що життя призначене на те, щоб тріумфувати над пророками знищення, над смертю, що добро завжди перемагає зло, і що примирення та єдність переможуть ненависть і поділи».

Папа Франциск під час відвідин до меморіалу "Ground Zero" 25 вересня 2015 р.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *