"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

Яким чином журналіст може…

Якщо Ви працюєте ж…

Тиждень молінь за єдність…

По всьому світі від…

Свята Літургія за єдність…

Свята Літургія за є…

Творчість, яка ніколи не…

17 грудня 2019 року…

«
»

Папа розповів вірним про 31-у Апостольську подорож

Папа розповів вірним про 31-у Апостольську подорож
За традицією, під час першої загальної аудієнції після Апостольської подорожі Папа Франциск ділиться з вірними враженнями про ці події.

Світлана Духович – Ватикан

«Надія світу – це Христос, а Його Євангеліє – це наймогутніша закваска братерства, свободи, справедливості й миру для всіх народів», – цими словами Папа Франциск розпочав свою катехизу під час загальної аудієнції на площі святого Петра в середу, 11 вересня 2019 р., в якій підсумував свою Апостольську подорож до Мозамбіку, Мадагаскару та Маврикію, що завершилася попереднього дня.

Любов до ворогів – зерно любові, що вгамовує насилля

Розповідаючи про візит до Мозамбіку, Святіший Отець наголосив на тому, що місцева Церква й надалі супроводжує мирний процес, важливим етапом якого було підписання мирного договору 1 серпня цього року між сторонами внутрішнього конфлікту. Він висловив особливу вдячність Спільноті святого Егідія за їхній внесок у цей процес примирення. Серед численних зустрічей, які відбулися під час візиту, Наступник святого Петра звернув особливу увагу на відвідини лікарні на периферії столиці Мапуто. Він наголосив, що в цій лікарні, яку підтримує Спільнота святого Егідія, в центрі уваги перебувають хворі й усі трудяться для хворих. Пригадуючи про завершальну Святу Месу подорожі до Мозамбуку, Папа вказав на атмосферу радості серед учасників Меси, незважаючи на дощ. «І там знову прозвучав Христовий заклик: “Любіть своїх ворогів” (Лк 6,27) – зерно справжньої революції, любові, що вгамовує насилля й породжує братерство», – наголосив Святіший Отець.

Поєднання праці, гідності, дбання про найбідніших і освіту для дітей

Далі Вселенський Архиєрей пригадав про подорож до Мадагаскару – «країну, багату на красу й природні ресурси, але позначену бідністю». Папа зазначив, що побажав малагасійцям подолати протиріччя й будувати своє майбутнє в пошані до довкілля й соціальної справедливості. Пророчим знаком в цьому контексті для нього стали відвідини «Містечка дружби Акамасоа», мешканці якого «намагаються поєднувати працю, гідність, дбання про найбідніших і освіту для дітей».

Серед різних зустрічей на Мадагаскарі, Святіший Отець пригадав також зустріч з молоддю, під час якої прозвучали свідчення, молодь виконувала пісні й танці.

Місце зустрічі різних культур, традицій і релігій

Зупиняючись на останньому етапі 31-ї подорожі, – візиті до Маврикію, –Вселенський Архиєрей наголосив, що ця країна, з одного боку, є улюбленою метою туристів, а з іншого, – місцем зустрічі різних культур, традицій і релігій. Папа вказав на «інтенсивний міжрелігійний діалог та приязнь між різними релігійними лідерами». «Коли я увійшов до приміщення місцевого Єпископату, – розповів Папа, – то побачив гарний букет квітів: його надіслав Великий Імам на знак братерства».

Папа Франциск пригадав, що літургійним читанням Святої Меси в Маврикію був євангельський уривок про Блаженства, «які є протиотрутою від егоїстичного й дискримінаційного добробуту та закваскою справжнього щастя, пронизаного милосердям, справедливістю і миром». Святіший Отець наголосив також, що його вразили зусилля місцевих єпископів, спрямовані на євангелізацію вбогих.

«З Матір’ю Божою я відчуваюся в безпеці»

«Я повернувся вчора ввечері до Ватикану, – зазначив Папа на завершення. – Перед подорожжю і після, я завжди іду молитися до Божої Матері «Salus Populi Romani», аби Вона супроводила мене під час подорожі як Мати, щоб підказувала мені, як діяти, щоб спрямовувала мої слова, мої дії. З Матір’ю Божою я почуваюся в безпеці».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *