Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

Писання - це спосіб…

Сьогодні ми прогов…

«
»

«Плекайте єдність у сучасному поділеному та розпорошеному світі», – папа Бенедикт XVI до делегації Синоду єпископів УГКЦ

10 вересня у монастирі Mater Ecclesiae папа-емерит Бенедикт XVI прийняв делегацію Священного Синоду єпископів УГКЦ, який проходив у Римі з 1-10 вересня. Разом з Блаженнішим Святославом папу-емерита відвідали Митрополити та Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

Прийняв українських архієреїв  монсеньйор Георг Гайнсвейн, Префект папського двору та особистий секретар Його Святості папи-емерита  Бенедикта XVI. “Не зважаючи на фізичну слабкість, Святіший Отець радо бажав зустрітися з українськими єпископами”, – зазначив єпископ Гайнсвейн, вітаючи гостей у монастирі Mater Ecclesiae на території Ватикану, де проживає папа-емерит.

На початку аудієнції Блаженніший Святослав представив Його Святості Митрополитів УГКЦ з різних континентів світу та Секретаря Синоду УГКЦ. Він розповів йому про роботу Синоду та пояснив головну тему, над якою роздумували синодальні отці: “Сопричастя та свідчення в житті УГКЦ”. “Саме тут, у Римі, наші єпископи зібралися на Синод, щоб засвідчити нашу єдність із наступником Апостола Петра”. Глава УГКЦ наголосив, що “наша Церква зберігає у своїй ідентичності пам’ять про неподілену Церкву і нашою місією є бути свідками цієї єдності”. Саме це було причиною переслідувань УГКЦ в часи радянської влади, “коли найбільшим злочином була саме вірність наступнику апостола Петра”.

Блаженніший Святослав також розповів папі-емериту про глобальний вимір УГКЦ, її відкритість для всіх, хто бажає “жити духовністю візантійської традиції у її єдності з усією Католицькою Церквою”. Папа-емерит Бенедикт XVI поцікавився, зокрема, в українських  єпископів з діаспори про стан душпастирства у їхніх єпархіях в умовах сучасних міграційних викликів. Владика Богрис Гудзяк, Архієпископ та митрополит Філадельфійський, розповів папі-емериту про розвиток Паризької  єпархії, а також про своє нове служіння вірним УГКЦ в США.

Окрему увагу у спілкуванні із Його Святістю було присвячено ситуації в Україні, зокрема звільненню політичних в’язнів Кремля. Папа-емерит виявив свою обізнаність із ситуацією в Україні та запевнив в особистій підтримці та  постійних молитвах за мир в Україні.

На завершення аудієнції з єпископами УГКЦ  Бенедикт XVI говорив про необхідність плекати та свідчити єдність у “сучасному поділеному та розпорошеному світі”. “Сучасний світ потребує єдності”, – наголосив Понтифік.

На пам’ять про візит Блаженніший Святослав подарував папі-емериту презентаційне видання про історію УГКЦ, а також книгу-альбом з мозаїчними зображеннями собору Святої Софії в Римі та керамічну таріль із мозаїчним зображенням Христа-пантократора купола цього храму. В свою чергу, Понтифік вручив членам делегації Синоду УГКЦ пам’ятну медаль, випущену з нагоди його візиту на Святу землю.

Додамо, що Синод Єпископів УГКЦ проходив у Римі, в українській колегії св. Йосафата,  з 1-10 вересня.  Місце Синоду Єпископів вибране невипадково, адже головною темою синодальних засідань була тема «Сопричастя в житті та свідченні Української Греко-Католицької Церкви». Синод розпочався Архієрейською Божественною Літургією у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі з нагоди ювілею 50-річчя освячення цієї святині. На наступний день синодальних отців прийняв Святіший Отець Франциск, а завершились робочі засідання аудієнцією в папи-емерита Бенедикта XVI.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *