"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

Яким чином журналіст може…

Якщо Ви працюєте ж…

Тиждень молінь за єдність…

По всьому світі від…

Свята Літургія за єдність…

Свята Літургія за є…

Творчість, яка ніколи не…

17 грудня 2019 року…

«
»

Від ОТГ Франківщини вимагають повернути в бюджет отримані раніше кошти.

Державна казначейська служба на виконання доручення Мінфіну звернулася до громад ОТГ України, зокрема й Івано-Франківської області, з вимогою повернути кошти із субвенції на соціально-економічний розвиток. Про це йшлося сьогодні на терміновій пресконференції, яку зібрали в Івано-Франківську очільники громад Прикарпаття.

Як розповів виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, згідно з розпорядженням Кабміну, цього року на соціально-економічний розвиток Прикарпаття мали б спрямувати 163 мільйони гривень. Кошти виділяють відповідно до актів виконаних робіт, траншами впродовж року. Перший транш – 16 млн грн – надійшов у серпні, другий – 3 вересня. Решту коштів мали б виділяти частинами до кінця року.

Пан Стефанчук зазначив, що більшість цих витрат – цільові, їх передбачено в бюджетах, десь уже провели тендери, підписали договори або навіть почали роботи. Відповідно, є побоювання, що за ці проекти доведеться платити з місцевих бюджетів.

Зокрема, Івано-Франківська ОТГ планувала за ці кошти такі цільові витрати: магнітно-резонансний томограф для міської лікарні, хірургічне обладнання для центральної міської лікарні, по 400 тисяч гривень на ремонт мали отримати три школи міста, гроші мали витратити на тротуари в селі Крихітці, що входить до Івано-Франківської ОТГ.

Натомість голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль запевняє, що держава не забиратиме коштів у громад Івано-Франківщини.

«Із загальної суми 163 млн – тільки 24 млн йдуть на дороги. МРТ для лікарень, звісно, важливо й потрібно, але є 43 млн боргів із зарплати лікарям, бюджетникам. Потрібно спочатку вирішити це», – цитує Шмигаля «Галицький кореспондент». 

“Лист щастя” від Держказначейства

Наразі держава призупинила фінансування, але, за словами Шмигаля, коштів в Івано-Франківщини не заберуть.

Він пояснив, що розпорядження Кабміну має два додатки. Перший включає кошти на цільові потреби області, там прописана кожна стаття витрат – це 99 млн. грн. Решту – 63 млн. грн. – передбачено в 2-му додатку. Ці кошти ще не мають конкретного призначення і розподіляються згідно з баченням громад. Зі слів пана Шмигаля, проекти, що стосуються 1-го додатку, буде профінансовано. Натомість до другого є певні запитання, адже Мінфін хоче чітко бачити, куди саме підуть ці кошти.

«Ті речі, які стосуються інфраструктурних проектів, де вже відбулися тендери, почалися роботи – гарантовано профінансують. Ми пропишемо їх разом і надішлемо листом до Мінфіну», – зауважив очільник ОДА. Й додав: якщо зараз громади чітко визначаться та оголосять свої потреби згідно з другим додатком, їх також готові фінансувати. За умови, що це справді необхідні речі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *