ПРОДАЖ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ –…

Закон, котрий дозво…

ЗЕМЕЛЬНА АФЕРА

Вночі, як злодії. В…

Війни, пошесть та бунти.…

Інтерв'ю з Іриною …

Українська земля — не…

Українська земля —…

До 90-ї річниці знищення…

Є події, про які кр…

"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

«
»

Від ОТГ Франківщини вимагають повернути в бюджет отримані раніше кошти.

Державна казначейська служба на виконання доручення Мінфіну звернулася до громад ОТГ України, зокрема й Івано-Франківської області, з вимогою повернути кошти із субвенції на соціально-економічний розвиток. Про це йшлося сьогодні на терміновій пресконференції, яку зібрали в Івано-Франківську очільники громад Прикарпаття.

Як розповів виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, згідно з розпорядженням Кабміну, цього року на соціально-економічний розвиток Прикарпаття мали б спрямувати 163 мільйони гривень. Кошти виділяють відповідно до актів виконаних робіт, траншами впродовж року. Перший транш – 16 млн грн – надійшов у серпні, другий – 3 вересня. Решту коштів мали б виділяти частинами до кінця року.

Пан Стефанчук зазначив, що більшість цих витрат – цільові, їх передбачено в бюджетах, десь уже провели тендери, підписали договори або навіть почали роботи. Відповідно, є побоювання, що за ці проекти доведеться платити з місцевих бюджетів.

Зокрема, Івано-Франківська ОТГ планувала за ці кошти такі цільові витрати: магнітно-резонансний томограф для міської лікарні, хірургічне обладнання для центральної міської лікарні, по 400 тисяч гривень на ремонт мали отримати три школи міста, гроші мали витратити на тротуари в селі Крихітці, що входить до Івано-Франківської ОТГ.

Натомість голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль запевняє, що держава не забиратиме коштів у громад Івано-Франківщини.

«Із загальної суми 163 млн – тільки 24 млн йдуть на дороги. МРТ для лікарень, звісно, важливо й потрібно, але є 43 млн боргів із зарплати лікарям, бюджетникам. Потрібно спочатку вирішити це», – цитує Шмигаля «Галицький кореспондент». 

“Лист щастя” від Держказначейства

Наразі держава призупинила фінансування, але, за словами Шмигаля, коштів в Івано-Франківщини не заберуть.

Він пояснив, що розпорядження Кабміну має два додатки. Перший включає кошти на цільові потреби області, там прописана кожна стаття витрат – це 99 млн. грн. Решту – 63 млн. грн. – передбачено в 2-му додатку. Ці кошти ще не мають конкретного призначення і розподіляються згідно з баченням громад. Зі слів пана Шмигаля, проекти, що стосуються 1-го додатку, буде профінансовано. Натомість до другого є певні запитання, адже Мінфін хоче чітко бачити, куди саме підуть ці кошти.

«Ті речі, які стосуються інфраструктурних проектів, де вже відбулися тендери, почалися роботи – гарантовано профінансують. Ми пропишемо їх разом і надішлемо листом до Мінфіну», – зауважив очільник ОДА. Й додав: якщо зараз громади чітко визначаться та оголосять свої потреби згідно з другим додатком, їх також готові фінансувати. За умови, що це справді необхідні речі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *