В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

«Гібридні загрози: зрозуміти, адаптуватись, реагувати»

Представники Держприкордонслужби взяли участь у Міжнародній конференції у рамках Платформи Україна-НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні.

Конференція «Гібридні загрози: зрозуміти, адаптуватись, реагувати» проходила 26-27 вересня в Дипломатичній академії України за сприяння Консорціуму оборонних академій та дослідницьких інституцій з питань безпеки (організатор) у рамках Платформи Україна-НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні.

Конференцію відкрив заступник Міністра закордонних справ України Єгор Божок, який заявив, що членство в НАТО залишається головною і незмінною метою України та висловив впевненість у тому, що Україні  разом з партнерами по НАТО вдасться напрацювати інструментарій, як консолідувати зусилля для протидії загрозам військового, політичного та економічного характеру, які виникають з боку Росії. 

Також на конференції з промовою виступив Віцепрем’єрміністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба. У своєму виступі пан Кулеба звернув увагу присутніх на гібридну «м'яку силу» як найменш досліджений елемент гібридної війни, концепцію якої взяла на озброєння Росія та яку за останні роки суттєво трансформувала і адаптувала до російських реалій. «Якщо ми хочемо захистити демократію, ми маємо зрозуміти, як захистити її від гібридної “м'якої сили”. Для цього необхідно будувати систему стійкості, в її основі має бути концепція, яку ми щодня маємо адаптувати під реальність, щоб ефективно захищатись», – заявив Віцепрем’єрміністр.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Комітету з питань європейської інтеграції у Верховній Раді України, у своєму виступі зазначила, що метою гібридної війни є ураження взаємовідносин як між державами, так і всередині держави, що дуже ускладнює відповіді на гібридні атаки.

Основна мета конференції полягала у вивченні гібридних загроз, їхню нещодавню еволюцію та можливий розвиток у майбутньому, а також обговорити потенційні гібридні методи впливу, до яких, ймовірно, будуть вдаватися деякі гравці на світовій арені.

Учасники та спікери конференції погодилися, що всеохоплюючий підхід та залучення зусиль всього державного апарату і суспільства є ключовим для протидії багатогранним гібридним викликам. Стійкість до загроз досягається не тільки розбудовою інституцій, але й також залежить від сили і здатності суспільства забезпечити демократію, належне урядування, верховенство права та задоволення потреб громадян. 

Співголова Робочої групи із сучасних викликів безпеці Консорціуму оборонних академій та дослідницьких інституцій з питань безпеки Майкл Ф. Гауль акцентував увагу на необхідності вивчення та проведення регіонального досвіду з питань протидії гібридним викликам і загрозам безпеці на прикладі України, Грузії та Республіки Молдова. Саме це дає можливість підвищити обізнаність та передбачати потенційні зміни гібридних загроз.   

Також пан Гауль, висловив надію, що враховуючи високий рівень багаторічної співпраці, Національна академія Держприкордонслужби приєднається до проекту Консорціуму щодо підготовки навчальної програми з питань протидії гібридним загрозам.

Необхідно зазначити, що Консорціум об’єднує понад 800 оборонних академій і безпекових інституцій у 59 державах світу в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру», має 9 робочих груп, включаючи Робочу групу із сучасних викликів безпеці.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *