В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

У Чехії триває фотовиставка українського національного вбрання “Щирі”

Національні українські костюми ХІХ століття, традиції святкування основних річних свят українців та світлини українських зірок в національному вбранні представлені у центрі Праги у парку Кампа на виставці фотографій з двох проектів «Щирі. Кольори» та «Щирі. Свята».

Про це повідомляє пресслужба Посольства України в Чехії.

«Експозиція складається з 19 зіркових світлин – 19 історій про святкове вбрання українців столітньої давності з різних регіонів України та українські народні свята. Героями зйомки стали співачки Onuka, Тіна Кароль, Джамала, Дмитро Шуров, Ніна Матвієнко, гурт Dakh Daughters, а також телеведучі Маша Єфросиніна, Леся Нікітюк, Марічка Падалко, прима-балерина Національного академічного театру опери та балету Катерина Кухар та інші», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, кожна з фотографій – це точне відтворення костюму певної епохи, регіону України та характерної для нього колористики. Для зйомок було зібрано автентичні строї кінця XIX – початку XX століття і понад 30 кілограмів унікальних прикрас. В автентичному народному вбранні, зкрема, сфотографувались українські зірки кіно, телебачення, театру, музики, спортсмени, дизайнери.

На відкритті виставки з вітальним словом виступили Посол України в Чехії Євген Перебийніс та депутат районної ради міської частини Praha 1 Петр Бургр. Для гостей заходу та відвідувачів парку прозвучали українські народні пісні в виконанні народних творчих колективів «Джерело» (м.Прага) та «Родoцвіт» (міста Млада Болеслав і Мнєлнік).

Повідомляється, що проєкт “Щирі” організований ТЦ Домосфера (Domosfera) у партнерстві з Gres Todorchuk PR. Фотографії увійшли до 3 тематичних благодійних календарів: «Щирі», «Щирі. Кольори» та «Щирі. Свята», наклади яких розійшлися у 28 країнах світу.

З продажу календарів «Щирі» вдалося зібрати понад 610 тис. гривень, які було передано на допомогу пораненим бійцям у Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь», центр волонтерства УКУ “Волонтерська Сотня”, а також на оновлення музейних фондів до Музею народної творчості Михайла Струтинського (Косів, Івано-Франківська обл., Україна), Новоайдарському районному краєзнавчому музею (Новоайдар, Луганська обл., Україна) та Національному центру народної культури «Музей Івана Гончара» (м.Київ, Україна).

Світлини для виставки надані Посольству України в Чехїі ТЦ Домосфера та Gres Todorchuk PR.

Фотовиставка триватиме до 6 жовтня.

Фото: Yevhen Perebyinis, Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze у Facebook

Відео: Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Джерело: Укрінформ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *