Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

«
»

В посольстві України у Вільнюсі презентували академічні здобутки Українського католицького університету

25 вересня 2019 року у Вільнюсі, в Посольстві України в Литовській Республіці, відбулася презентація другого, виправленого і доповненого 900-сторінкового видання колективної монографії «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі» (Львів: Вид-во УКУ, 2019), що побачила світ як шістнадцятий том видавничої серії «Київське християнство».

У дослідженні запропоновано новий підхід до інтерпретації спільної культурної спадщини українського та литовського народів на прикладі однієї з найдавніших пам’яток та духовних центрів Вільнюса – спочатку православного, а від XVII ст. греко-католицького монастиря і храму Пресвятої Трійці, який сьогодні продовжує бути і духовним, і культурним осередком української громади Литви.

Презентація стала можливою завдяки плідній співпраці українського посольства, Вільнюського та Українського католицького університетів, Василіянського чину та греко-католицької парафії м. Вільнюса. Окрім авторів, рецензентів, перекладачів та упорядників колективної монографії участь у презентації взяли Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці пан Володимир Яценківський, декан Гуманітарного факультету УКУ д-р Андрій Ясіновський, декан Історичного факультету Вільнюського університету д-р Рімвідас Петраускас, настоятель місцевого василіанського монастиря о. Вінкентій Пелих, а також численні представники академічного середовища й української громади столиці Литви.

Важливою складовою заходу став Круглий стіл «Україна та Литва: дослідження спільної культурної спадщини (перспективи співпраці)», під час якого провідні науковці, громадські й культурні діячі та представники Церкви обговорили перспективи подальшої українсько-литовської кооперації, зокрема за участі УКУ. До дискусії долучилися також радник Канцелярії Уряду Литовської Республіки з питань релігії та національних меншин Діана Варнайтє, співробітники Державного історичного архіву Литви та провідний науковий співробітник Інституту історії Національної академії наук Білорусі д-р Алєг Дзярновіч.

За результатами Круглого столу його українські та литовські учасники запропонували в найближчій перспективі реалізувати декілька спільних проектів: укладення путівника місцями історичної й культурної пам’яті українців і литовців у Вільнюсі та Львові, підготовка інтерактивної виставки про монастир і храм Пресвятої Трійці, започаткування міжнародного дослідницького проекту «Вільно як Civitas Ruthenica».

 

Західне бюро «Живого ТБ»
за матеріалами https://ucu.edu.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *