Галичина – проти «плану Штайнмаєра».

«Штаб національного спротиву капітуляції України» створили 2 жовтня в залі засідань Івано-Франківської облдержадміністрації представники громадських і політичних організацій області, а також ветерани та бійці АТО. Про це інформує UA Карпати.

Фото: if.suspilne.media

Під час засідання «штабу» вирішили делегувати 20 представників від усіх присутніх у залі організацій на позачергову 31-шу сесію обласної ради, яка відбудеться сьогодні, 3 жовтня, о 15:00.

Як зазначили у пресслужбі Івано-Франківської облради, до проєкту порядку денного позачергової сесії запропоновано два питання – «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні» та «Про звернення обласної ради щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам набувати у власність землі чи інші державні стратегічні ресурси України».

Учора ж, 3 жовтня, відбулися позачергові сесії обласних рад Львівщини й Тернопільщини.

Депутати обох областей ухвалили заяви та звернення, в яких засудили так звану «формулу Штайнмаєра» й закликали не допустити капітуляції України у російсько-українській війні.

Депутати Львівської облради заявили, що анонсовані Володимиром Зеленським наміри з реалізації так званої «формули Штайнмаєра» є «неприхованою здачею національних інтересів і початком капітуляції України в російсько-українській війні».

«Ми, депутати Львівської обласної ради, рішуче заперечуємо спроби через реалізації так званої «формули Штайнмаєра» розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії», – наголосили депутати ЛОР.

«Унаслідок реалізації так званої «формули Штайнмаєра» Україна отримає саме легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне «повернення» вказаних територій до складу України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться встановлення реального контролю над усією ділянкою українсько-російського кордону.

У подальшому проведення наступних виборів до українського парламенту на цих територіях остаточно закріпить присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні.

Усе вищевказане стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус та внесення змін до Конституції України. У підсумку, разом з паралельним послабленням міжнародних санкцій щодо Російської Федерації, це означатиме перемогу Росії та поразку України», – пояснили депутати ризики реалізації «формули Штайнмаєра».

Вони закликали органи місцевого самоврядування області висловлювати свої протести проти початку капітуляції, а також висловили готовність і запропонували профільним асоціаціям органів місцевого самоврядування України провести позачергові сесії на Майдані Незалежності або під стінами Верховної Ради.

«Вимагаємо від Президента України припинити практику прийняття доленосних для держави рішень без урахування думки суспільства та за його спиною.

Пропонуємо керівництву держави та провідним політичним силам організувати Національний круглий стіл для напрацювання  спільної загальнодержавної стратегії на перемовинах щодо російської агресії на Сході України та долі тимчасово окупованих територій.

Закликаємо всі патріотичні сили, представлені у Верховній Раді України, заблокувати ухвалення нової редакції та не допустити продовження дії Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомий також як Закон про особливий статус Донбасу», – додали депутати Львівщини.

Сесія обласної ради Тернопільщини ухвалила звернення до керівництва держави й органів місцевого самоврядування, яким також рішуче заперечила реалізацію так званої «формули Штайнмаєра».

«Ми, депутати Тернопільської обласної ради, рішуче заперечуємо спроби через реалізацію так званої «формули Штайнмаєра» розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії. Закликаємо органи місцевого самоврядування Тернопільської області висловлювати свої протести проти початку капітуляції. Підтверджуємо готовність Тернопільської обласної ради та звертаємось до Асоціації міст України з пропозицією провести позачергові сесії на Майдані Незалежності або під стінами Верховної Ради України», – йдеться в документі.

Депутати також одностайно ухвалили звернення до Президента, ВРУ, Кабміну та СБУ з приводу неприпустимості відведення сил і засобів Збройних сил України й інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних органів спеціального призначення, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, розвідувальних органів України, від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Заяву щодо неприпустимості відведення сил і засобів ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних органів спеціального призначення, МВС, Нацполіції, розвідувальних органів України, від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях ухвалили й депутати Львівської облради.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *