«Це все для пропаганди». Активісти ‒ про російську програму кінофікації

Міністр культури Росії Володимир Мединський, який побував в анексованому Криму на кінофестивалі «Євразійський міст» у Ялті, пообіцяв допомогу півострову у відкритті декількох десятків сучасних кінотеатрів у межах програми кінофікації малих міст.

«Турбує тільки те, що в Криму мало сучасних кінотеатрів», ‒ сказав журналістам міністр, зазначивши, що в Ялті їх три.


Володимир Мединський

«Якщо Крим до програми долучиться ‒ ми це підтримаємо. Кілька десятків сучасних кінотеатрів відкриємо, щоб усі кримчани могли дивитися хороше кіно», ‒ пообіцяв Мединський.

Мало кримчан ходять у кіно, навіть на безкоштовні кіносеанси. Не до цього зараз людям у Криму
Олена Гукова

Активістка громадських об’єднань «Народний контроль» та «Ялтинська громадська рада» Олена Гукова вважає, що з боку кримчан немає масового попиту на розширення мережі кінотеатрів.

«За своїм спостереженням знаю, що мало кримчан ходять у кіно, навіть на безкоштовні кіносеанси. Не до цього зараз людям у Криму», ‒ повідомила про свої спостереження Крим.Реалії Гукова.

Громадська активістка з Ялти Людвіка Пападопулу в коментарі Крим.Реалії сказала, що Крим потребує конкуренції в питаннях кінопрокату.

Потрібний вибір і конкуренція, що дивитися та за якою ціною, де краще та які фільми
Людвіка Пападопулу

«Я не вірю жодній обіцянці ‒ ні міністрів, ні чиновників. З огляду на те, що в Ялті залишився один нормальний кінотеатр, нові зайвими б не стали. Потрібний вибір і конкуренція, що дивитися та за якою ціною, де краще та які фільми. Тільки практично впевнена, все залишиться як є, обіцянки виявляться порожніми словами», ‒ розповіла активістка.

На думку активістки громадського руху «Вільний Крим» із Сімферополя Еміне Ібраїмової, програма, озвучена російським міністром, «має пропагандистський характер».


Еміне Ібраїмова

Швидше за все, програма кінофікації малих міст ‒ це частина великої пропагандистської програми Кремля
Еміне Ібраїмова

«Думаю, що озвучена міністром пропозиція мало пов’язана з турботою про культурне дозвілля кримчан. Швидше за все, програма кінофікації малих міст ‒ це частина великої пропагандистської програми Кремля. В адміністрації президента Росії починають розуміти реальну небезпеку для чинного режиму від зростання протестних настроїв, особливо в молодіжному середовищі. Тому в відкритих за програмою кінотеатрах активно показуватимуть всяку пропагандистську показуху. Ось тільки сучасна молодь не готова бути «Павками Корчагіними», вони хочуть жити в нормальних умовах, де платять гідні зарплати, де свобода слова не є злочином», ‒ розповіла Крим.Реалії Ібраїмова.

Активіст руху «Вільний Крим» з Білогірського району Решад Меметов у коментарі Крим.Реалії зазначив, що у кримчан є гостріші проблеми, які не вирішуються.

Зараз кінотеатри з залами, де кількість місць на пів сотні, навіть у Сімферополі ‒ напівпорожні
Решад Меметов

«Кінотеатри ‒ це добре. Пам’ятаю, у моїй молодості, там не було вільних місць. А зараз кінотеатри з залами, де кількість місць на пів сотні, навіть у Сімферополі ‒ напівпорожні. На минулій 25 вересня конференції громадськості в Білогірську ми якраз говорили про потреби кримчан і проблеми. Люди говорили про дискримінацію, свободу слова, екологію, дороги та інші нагальні питання, але ніяк не про нові кінотеатри. Чиновникам, перш ніж писати свої програми, треба б для початку спуститися з небес на грішну землю й тут з’ясувати, а що ж потрібно дійсно людям. Але у них, мабуть, свої пріоритети», ‒ зазначив активіст.

У 2018 році в анексованому Криму оголосили про відкриття 10 нових кінотеатрів. За інформацією Міністерства культури російського уряду Криму, за результатами минулого конкурсу з підтримки кінотеатрів у малих і середніх містах із населенням до 500 тисяч жителів Фонд кіно сусідньої Росії оголосив про перемогу 10 кримських організацій кінематографії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *