Зелені легені Харкова очима співробітників Харківської обласної бібліотеки для дітей

2 жовтня 2019 за участі широких кіл активістів та громадськості у місті пройшов круглий стіл “Зелені легені Харкова”. Захід було присвячено екологічним проблемам та шляхам їх вирішення.

Головними учасниками стали співробітники комітету з екології Верховної Ради України. Також, до круглого столу та обговорення нагальних проблем захисту природи долучились депутати місцевих рад, директори та співробітники комунальних установ та організацій, активісти, волонтери та екологи. Окрім них, участь у заході прийняли і співробітники ХОБД.

Під час круглого столу учасники ділились власним баченням шляхів охорони та відновлення зелених насаджень на Харківщині, обговорювались питання формування механізмів взаємодії громадянського суспільства та органів державної влади в процесі лісоохорони, робились пропозиції, щодо змін до екологічного законодавства України. Піднімались питання впливу на екологію та людей нашого краю в ході розробки та експлуатації газонафтових родовищ.

Наш кореспондент вирішив довідатись у співробітника Харківської обласної бібліотеки для дітей Дмитра Бродяка, щодо того, яким чином бібліотеки можуть посприяти збереженню та рекреації зелених насаджень Слобожанщини.  

Ми представили учасникам основні напрямки екологічної діяльності бібліотек, зокрема і нашої. Розповіли про конкурси дитячого малюнка, екологічні круїзи, літературні презентації, тематичні книжкові виставки, через які молодому поколінню передається любов до природи, гуманність до тварин та птахів, ощадливе та господарське ставлення до рослинного багатства рідного краю. Ми розповіли про діяльність музею АТО «Блокпост пам’яті. Харків», що існує у бібліотеці, де проходять екскурсії та презентації, присвячені, в тому числі, і чотирилапим друзям бійців українського війська“, – розказав нам Дмитро Бродяк.

Серед цікавих доповідей та розповідей під час круглого столу слід відзначити доповідь вище згаданого Дмитра Бродяка, який поділився фактами з життя сучасної М’янми (стара назва – Бірма), де для відновлення лісових масивів, широко використовується армія. Місцеві військові, чия чисельність зараз налічує понад 400 тисяч осіб, тричі на рік масово висаджують дерева. І це все не дивлячись на те, що – за словами доповідача, – армія М’янми змушена відстоювати територіальну цілісність країни, в дуже складних гірських умовах, опираючись спробам підтримуваних з закордону озброєних банд захопити певні прикордонні області, багаті на ліс, з метою безжальної експлуатації тамтешнього населення для безконтрольної вирубки та продажу деревини у Китай.

Також волонтери, що займаються реабілітацію бійців після важких контузій та поранень, поділились своїми знаннями про практичне використання японської методики Shinrin-yoku (термін дослівно перекладається «сприйняття лісової атмосфери» або «купання в лісі»), українською – “Лісотерапія” – в лісах біля Чугуєва.

В ході подальшого обговорення залучення військовослужбовців Збройних Сил України та ветеранів АТО до справи відновлення лісів було визнано учасниками заходу дуже актуальним і важливим для України.

Олександр КУЗЬМЕНКО, Харків

Дмитро Бродяк, співробітник Харківської обласної бібліотеки для дітей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *